שווי הנתח של יאהו בעליבאבא נחתך ב-11 מיליארד ד' מאז הודעתה כי תמכור המניות

מחיר מניית עליבאבא נופל לרמתו הנמוכה מעולם ונחתך בשליש מאז ינואר; מנכ"ל עליבאבא: "כלכלת סין צפויה לצמוח השנה בקצב המתון ביותר זה רבע מאה"

סוכנויות הידיעות

שווי החזקותיה של יאהו במניות ענקית המסחר המקוון הסינית עליבאבא נחתך ביותר מ-11 מיליארד דולר מאז שחברת האינטרנט האמריקאית הודיעה על כוונתה למכור את מניות החברה הסינית בינואר.

המכירה היתה אמורה לצאת לפועל במהלך הרבעון הרביעי של שנה, אולם מחיר מניית עליבאבא נופל כעת לרמתו הנמוכה ביותר מאז הנפקת החברה לפני 11 חודשים, ומעלה ספקות לגבי יישום התוכנית בעיתוי המתוכנן.  

מניית עליבאבא צונחת ב-6.6% במסחר בוול סטריט לאחר שדיווחה היום על הכנסות רבעוניות מאכזבות, ומשלימה בכך נפילה של 30% ממחירה ב-27 בינואר, המועד בו הודיעה יאהו על כוונתה למכור את מניותיה בעליבאבא. שווי מניות עליבאבא שבידי יאהו נחתך באותה התקופה מ-39.5 מיליארד דולר לכ-28 מיליארד דולר כעת. מניית יאהו נופלת בקרוב ל-6% בוול סטריט, בדרכה לנפילה של יותר מ-25% מאז ה-27 בינואר.  

פתיחת המסחר במניית עליבאבא בבורסת ניו יורק
פתיחת המסחר במניית עליבאבא בבורסת ניו יורקצילום: רויטרס

עליבאבא דיווחה מוקדם יותר היום על הצמיחה המתונה ביותר זה למעלה משלוש שנים בהכנסות, שהיו נמוכות מתחזיות האנליסטים. מנכ"ל עליבאבא, דניאל ז'אנג, אמר היום בראיון לערוץ CNBC כי כלכלת סין צפויה לצמוח השנה בקצב המתון ביותר זה רבע מאה, וכי עליבאבא עוקבת מקרוב אחרי מצב הכלכלה, אולם "בטוחה בצמיחתה בטווח הארוך".

עליבאבא דיווחה היום על הכנסות של 3.27 מיליארד דולר ברבעון השני של השנה, צמיחה של 28% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת, אך פחות מתחזיות האנליסטים להכנסות של 3.39 מיליארד דולר. בה בעת, הודיעה החברה על תוכנית לקנייה חוזרת של מניות בהיקף של ארבעה מיליארד דולר על פני תקופה של שנתיים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker