ג'נרל אלקטריק ממשיכה להיפטר מנכסים פיננסים: מוכרת את יח' המימון לשירותי בריאות ב-9 מיליארד ד'

ענקית התעשייה הציבה יעד של מכירת נכסים פיננסים בסכום של 100 מיליארד דולר עד סוף 2015, כחלק מתכניתה לחזור לשורשים התעשייתים שלה

לוגו רויטרס
רויטרס
לוגו רויטרס
רויטרס

ג'נרל אלקטריק (GE) הודיעה שתמכור את יחידת מימון שירותי הבריאות שלה לבנק קפיטל וואן תמורת כ-9 מיליארד דולר, כחלק ממהלך לצמצם את זרוע הפיננסים שלה וחזרה לשורשים התעשייתיים שלה.

העסקה, שכוללת את מכירת ההלוואות לשירותי בריאות בשווי 8.5 מיליארד דולר, מביאה את החברה צעד אחד נוסף לעבר מכירה של נכסים פיננסים בסכום של 100 מיליארד דולר עד סוף 2015. המכירה האחרונה, שהשלמתה צפויה ברבעון הרביעי, תביא את GE לסכום מכירה של כ-78 מיליארד דולר.

רויטרס דיווח בשבוע שעבר שקפיטל וואן נמצא בשיחות בלעדיות לרכישת יחידת מימון שירותי הבריאות של GE ושהבנק הכניע רוכשים פוטנציאליים אחרים בהליך המכירה של החטיבה.

מפעל ג'נרל אלקטריקצילום: בלומברג

הגודל של זרוע הפיננסים של ג'נרל אלקטריק - GE קפיטל - והסיכון הפוטנציאלי שנוצר כתוצאה מפורטפוליו ההלוואות שלה הפך אותה למושא בחינה של הממשל. GE מתכוונת לבקש בשנה הבאה להפסיק לראות בה מוסד פיננסי מערכתי מרכזי, בעקבות מכירת הנכסים הפיננסים שלה.

יחידת מימון שירותי הבריאות של GE מציעה הלוואות ישירות לחברות שירותים ומוצרים בענף, כמו גם הלוואות נדל"ן למפעילים של בתי אבות ומרכזי סיעוד. עבור קפיטל וואן, העסקה תגדיל את פעילות מימון שירותי הבריאות של הבנק.

באפריל, GE מכרה נכסי נדל"ן בסכום של 26 מיליארד דולר לוולס פארגו ולקרן בלקסטון. בהמשך סיכמה החברה על מכירת פורטפוליו השקעות ההון שלה לקרן הפנסיה הממשלתית של קנדה תמורת 12 מיליארד דולר.

צילום: רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ