צפו בסרטון

טראמפ משתלח במשפחת בוש - ומגדיל משמעותית את הפער בסקרים

סרטון חדש שהעלה המועמד הרפובליקאי תוקף חזיתית את משפחת בוש ומציג את הנשיאים ג'ורג' האב והבן בהתבטאויות שהוכחו כלא נכונות; סקר רויטרס שנערך אחרי העימות בשבת מראה כי טראמפ זוכה ל-24% תמיכה, לעומת 12% בלבד לג'ב בוש

נדן פלדמן
נדן פלדמן
נדן פלדמן
נדן פלדמן

דונלד טראמפ, המיליארדר השנוי במחלוקת שמוביל בסקרים בפריימריז לראשות המפלגה הרפובליקאית, יוצא במתקפה ישירה וחריפה נגד משפחת בוש במטרה להבריח קולות מהמתמודד ג'ב בוש, שמפגר אחריו בסקרים אך נחשב מועמד פייבוריטי בעיני פרשנים רבים.

בסרטון שהעלה אתמול טראמפ לאינסטרגם וטוויטר תחת הכותרת "Enough is enough" (מספיק ודי) מוצגים לכמה שניות כל אחד משלושת הפוליטיקאים הבכירים לבית בוש - הנשיאים לשעבר ג'ורג' בוש האב ובנו ג'ורג' וו.בוש, ואחיו מושל פלורידה ג'ב בוש, כשהאחרון מודה כי "אבי טעה פה, ואחי טעה שם", בהתייחס להתבטאויות בולטות של שני הנשיאים שההיסטוריה הוכיחה אותם על טעותם: בוש האב מבטיח למצביעיו "בלי מסים חדשים" ובוש הבן אומר ביחס לעיראק כי "הנשק להשמדה המונית חייב להימצא היכן שהוא". בסרטון גם מופיע ג'ב בוש כשהוא מודה כי היה מאשר את הפלישה לעיראק אם הדבר היה תלוי בו. הסרטון מסתיים בכיתוב העוקצני "The Third Time Won't Be A Charm" (הפעם השלישית לא תהיה קסומה).

Enough is Enough- no more Bushes! #MakeAmericaGreatAgain

A video posted by Donald J. Trump (@realdonaldtrump) on

טראמפקרדיט: אינסטגרם

הסרטון של טראמפ זכה עד כה ליותר מ-7000 לייקים באינסטגרם, וכרגיל אצל טראמפ גם לתגובות קיצוניות. אחד המגיבים כתב כי "אני אצחק כל כך חזק אם טראמפ יהיה נשיא. ואז כנראה אבכה כי זה אומר שאני אעבור לכל מקום שהוא לא ארה"ב". מגיב אחר כתב בשבחו של טראמפ "אנחנו זקוקים נואשות לדונלד טראמפ. הוא היחיד שיכול להפוך שוב את אמריקה למקום נהדר. הוא יגבה במעשים את מה שהוא אומר".

בינתיים, הקמפיין הבוטה של טראמפ בו הוא משתלח בכל ממשיך להוכיח עצמו, והוא מגדיל את הפער משאר המתמודדים במפלגה. סקר רויטרס שנערך אחרי העימות של רשת פוקס בין המתמודדים הרפובליקאים, בו טראמפ המשיך להתבטא בחריפות נגד מהגרים ונשים, מראה כי איל הנדל"ן זוכה לשיעור תמיכה של 24% בקרב מצביעים בפריימריז הרפובליקאים. ג'ב בוש, שהופעתו בעימות היתה חיוורת לפי פרשנים, נותר שני במירוץ אך מפגר מטראמפ בפער השווה לשיעור התמיכה בו - 12%, לעומת 17% תמיכה לפני העימות. כל תריסר המועמדים האחרים, בהם מושל ניו ג'רזי כריס כריסטי והסנאטור מפלורידה מרקו רוביו, לא זכו ליותר מ-8% תמיכה. הסקר נערך בין יום חמישי לראשון וכלל 278 משתתפים שהזדהו כרפובליקאים. טעות הדגימה היא 6.7%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker