כשיש "אובר של תחתונים" - זה סימן שבועת הסטארט-אפים הולכת להתפוצץ

"רעיונות מטורפים כמו שירות שמציע להוריד לך את הזבל, מצביעים על כך שהסטארט-אפים מתמכרים לסיפוק צרכיהם העצמיים בלבד", מזהירה פרשנית הטכנולוגיה של אתר "מרקטווץ'"

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

הרעיונות של חברות הסטארט-אפ בעמק הסיליקון הופכים ליותר ויותר הזויים, כמו למשל שירות מקוון שמאפשר לשלם למישהו שיאסוף עבורך את הזבל מהבית, או שירות קניית תחתונים שהוכתר בתור "אובר של התחתונים" - רעיונות שמבשרים על כך שהבועה של חברות הסטארט-אפ במגזר הטכנולוגיה קרובה לפיצוץ.

כך טוענת פרשנית הטכנולוגיה של אתר "מרקטווץ'", תריס פולטי, במאמר שפירסמה תחת הכותרת "למה 'אובר של התחתונים' היא סימן בטוח לכך שבועת הסטארט-אפים בטכנולוגיה קרובה לפיצוץ".

'אובר של התחתונים' שאליה מתכוונת פולטי היא חברת הסטארט-אפ אנדר-קלאב (UnderClub), אשר בתמורה ל-22 דולרים, שולחת לנשים המנויות על השירות זוג תחתונים חדש אחד מדי חודש, או בתשלום שנתי מראש של 228 דולרים (כולל משלוח), המעניק ללקוחה זוג תחתונים נוסף בחינם. הלקוחות ממלאות שאלון הנוגע לסגנון האישי ולמידות שלהן, ומופתעות בכל פעם לקבל בדואר, באריזה מהודרת, תחתונים "המותאמים אישית לסגנונן ולמידותיהן".

אנדר-קלאב, שהשיקה את השירות בסתיו האחרון, היא אחת הדוגמאות לבועה שמפני התפוצצותה מזהירה פולטי במאמר. "לא ברור איזה יתרון תחרותי יש לחברה, מלבד העובדה שהיא שולחת חבילות מותאמות אישית, וזה כאילו שהלקוחות מקבלות מתנה מפתיעה", כתבה פולטי. "רעיונות כאלה שיוצאים מעמק הסיליקון מעידים על כך שחברות הסטארט-אפ הולכות ומתמכרות לסיפוק צרכיהן העצמיים לאחר שהשיקו שירותים מקוונים לפי דרישה של משלוחי קניות מכולת וכביסה. נראה שחברות סטארט-אפ צרות וממוקדות אלו לא מציעות הרבה, וסיכוייהן לשרוד קטנים".

פולטי מזכירה במאמר סטארט-אפ נוסף בשם טראש-דיי (Trashday) - שהיא עצמה מודה שאינה בטוחה אם כלל מדובר במיזם רציני - אשר מאפשר ללקוחות להירשם כדי לקבל פרטים על שירות איסוף אשפה מהבית, שאותו עשויה החברה להשיק בעתיד. "לעולם לא תצטרכו שוב לדאוג להוריד את הזבל", נכתב באתר טראש-דיי. עלות השירות המתוכנן, שיהיה זמין רק בכמה שכונות בסן פרנסיסקו, 20 דולרים לחודש.

"רעיונות מטורפים אלו הם כנראה רק סערה בכוס מים", סיכמה פולטי את מאמרה. "אבל השאלה הגדולה היא האם הם מצביעים על בועת סטארט-אפים בטכנולוגיה שקרובה להתפוצצות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker