מסמכים פנימיים חושפים: אובר צוברת הפסדי עתק בעקבות צמיחתה המהירה

סטארט אפ שיתוף הנסיעות צבר הפסדים של יותר מ-160 מיליון דולר במחצית הראשונה של 2014, לפי מסמכים שהגיעו לאתר גוקר

סוכנויות הידיעות

סטארט אפ שיתוף הנסיעות אובר, אשר השלים בשבוע שעבר סבב גיוס הון לפי שווי של 51 מיליארד דולר והשווה בכך את שיא השווי של סטארט אפ בו החזיקה פייסבוק - צובר הפסדי עתק בעקבות צמיחתו המהירה.

אובר צברה הפסד נקי של יותר מ-160 מיליון דולר במחצית הראשונה של שנת 2014, לאחר הפסד של 56.5 מיליון דולר בשנת 2013 כולה, לפי מסמכים פנימיים של אובר שהגיעו לידי אתר החדשות האמריקאי גוקר.

חברות סטארט-אפ רבות מפסידות בשנותיהן הראשונות בשל הצורך להשקיע בצמיחה מהירה של עסקיהן, אולם הצמיחה הגלובלית חסרת התקדים של אובר מכבידה במיוחד על השורה התחתונה של החברה.

בעקבות חשיפת הפסדיה של אובר על ידי אתר גוקר, פירסמה החברה תגובה מבודחת. "הלם ותדהמה, אובר מפסידה. אלו לא ממש חדשות, מה גם שמדובר בחדשות ישנות", נאמר בתגובת אובר. "זאת כלכלה בסיסית: מגייסים כסף, משקיעים כסף, צומחים (אנו מקווים), ועוברים לרווח שמניב תשואה למשקיעים", נכתב בתגובה.

צילום: רויטרס

הכנסות אובר בשנת 2013 הסתכמו ב-104 מיליון דולר, וב-103 מיליון דולר במחצית הראשונה של 2014, לפי המסמכים שהגיעו לידי גוקר. העיתון "וול סטריט ג'ורנל" דיווח כי בעת השלמת סבב הגיוס האחרון של אובר, לפני שבוע, אמרה החברה למשקיעים כי הכנסותיה השנה צפויות לגדול לשני מיליארד דולר.

אובר הוקמה ב-2009 על ידי קלניק וגארט קאמפ, והתרחבה מאז ל-323 ערים ב-58 ארצות ברחבי העולם. השירות שיבש את פעילותם של ענפי המוניות והלימוזינות, שהגיבו לכך במחאה. אובר גם עוררה את חמתם של רגולטורים, שתבעו אותה או אסרו על פעילותה במקומות כמו קליפורניה וברזיל. בצרפת עוררה פעילותה מחאה אלימה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker