האם הלחץ של נטפליקס משפיע? מיקרוסופט הרחיבה את חופשת הלידה בארה"ב

מיקרוסופט מציעה כעת לאמהות טריות בארה"ב עד 20 שבועות חופשת לידה בתשלום ולאבות 12 שבועות; נטפליקס הודיעה השבוע על הצעת חופשה בתשלום של עד שנה להורים טריים

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו בלומברג
בלומברג

מיקרוסופט הודיעה כי תציע 12 שבועות של חופשה בתשלום לכל ההורים החדשים, שיפור במדיניות שלה על רקע החשיבות הגוברת של נושאי שיוויון מגדרי ואיזון בין משפחה לעבודה במגזר הטכנולוגיה האמריקאי. בשילוב עם חופשת לידה של 8 שבועות שהוצעה בעבר, פירוש הדבר כי אמהות טריות יכולות לקבל 20 שבועות חופשה בתשלום מלא, לפי פוסט בבלוג החברה ביום רביעי.

בעבר, מיקרוסופט הציעה 8 שבועות של חופשת לידה בתשלום, כחופשת נכות זמנית. בנוסף הציעה החברה 12 שבועות נוספים של חופשה הורית שמתוכם 4 שבועות בתשלום ו-8 לא בתשלום. עוד הודיעה החברה השבוע על שיפור תנאי הפנסיה לעובדים, ועל הוספת שני ימי חופשה בתשלום – ביום מרטין לותר קינג וביו הנשיאים.

כוח העבודה בענף הטכנולוגיה עודנו ברובו לבן וגברי. אף שעמק הסיליקון נמצא תחת לחץ להגדיל את גיוון עובדיו כבר רב באופן כללי, היחס לנשים בו זוכה לתשומת לב מיוחדת בחודשים האחרונים, מאז תביעת אפליה מינית מתוקשרת בחברת ההון סיכון קליינר פרקינס קופילד  אנד באיירס.

חופשת לידה אינה מנדטורית בארה"ב – המדינה היחידה בעולם המפותח שאינה מחייבת מעסיקים להעניק חופשת לידה בתשלום. למעשה, רק ל-12% מעובדי המגזר הפרטי בארה"ב גישה לחופשה כלשהי בתשלום ללידה או לטיפול בילדים או משפחה. נשיא ארה"ב ברק אובמה הורה בינואר לסוכנויות הממשל הפדרלי להציע חופשה בתשלום של 6 שבועות להורים טריים העובדים במגזר הציבורי, בניסיון לקדם את החופשה ההורית בארה"ב.

בענף הטכנולוגיה מרבית החברות הגדולות דווקא כן מעניקות חופשה הורית בתשלום, בין היתר בשל התחרות הקשה על העובדים המוכשרים ביותר. ביום שלישי הודיעה חברת שירותי הוידאו-סטרימינג נטפליקס כי אמהות ואבות טריים יוכלו לקבל חופשה הורית של עד שנה בתשלום לאחר לידה או אימוץ, במה שנחשב כנראה למדיניות החופשה ההורית הנדיבה ביותר בארה"ב.

בפייסבוק, הורים טריים זכאים ל-4 חודשים של חופשה בתשלו, וכן "בונוס תינוקות" בסך 4,000 דולר. גוגל מספקת עד 18 שבועות חופשה בתשלום. יאהו מתירה לאמהות טריות לאחר לידה עד 16 שבועות חופשה בתשלום, ולאבות ולאמהות המאמצים ילדים עד 8 שבועות.

מטה מיקרוסופט ברדמונד. ענף הטכנולוגיה האמריקאי עודנו ברובו גברי ולבןצילום: בלומברג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker