שערוריית מין בסאבוויי: הפרזנטור המפורסם מואשם בשידול והזמנת שירותי מין מקטינה

ג'רד פוגל, הפנים של רשת הסנדביצ'ים האמריקאית מאז שנת 2000, מואשם כי שילם לנערה בת 16 תמורת שירותי מין ודחק בזכיינית בחברה לפרסם מודעות סקס בקרייגסליסט

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

ג'רד פוגל, הפנים של רשת הסנדביצ'ים האמריקאית סאבוויי ב-15 השנים האחרונות, מואשם כי שילם לנערה בת 16 תמורת שירותי מין ובניצול סמכות לרעה במסגרת עבודתו עם החברה. כך לפי תצהיר משפטי של ה-FBI, שנלקח מזכיינית סניפים לשעבר של סאבוויי שהגישה תלונה נגד פוגל. ב-7 ביולי ביטלה סאבוויי את שיתוף הפעולה העסקי שלה עם פוגל, שהונו מוערך ב-15 מיליון דולר, רובם כתוצאה מכיכובו במסעות פרסום של סאבווי.

הזכיינית לשעבר, שביקשה להישאר בעילום שם, ניהלה בזמנו קשר מיני עם פוגל, אולם הפסיקה את הקשר לאחר שפוגל דחק בה לפרסם מודעה שלה בקרייגסליסט, שבה תציע שירותי מין לגברים אחרים. כמו כן כתב לה פוגל כי שילם עבור שירותי מין עם בת 16. הזכיינית הציגה הודעות טקסט ששלח לה פוגל להנהלת סאבוויי, אך לדבריה הנהלת החברה לא עשתה דבר, בזמן שהרשת המשיכה להעסיק את פוגל במסעות הפרסום שלה. סאבוויי טוענת כי אין לה כל רישום של התלונה של הזכיינית, שהפעילה סניפים באינדיאנה.

התצהיר שנלקח מהזכיינית לשעבר כולל הודעות טקסט בעלות תוכן מיני פוגעני, שנשלחו מהמכשיר של פוגל בין ינואר ליוני 2008. חלק מתוכן ההודעות פורסם ב"ביזנס אינסיידר". במאי אותה שנה פוגל שאל את האישה אם תסכים לקיים יחסי מין איתו ועם בת דודתה, שהיתה קטינה באותו זמן. "ספרי לי מה את חושבת של שלושתנו יחד", כתב לה פוגל. באפריל הוא שאל אותה "כמה צעירה תרצי שהיא תהיה? האם תרצי הרפתקה מהסוג הזה?". ביוני פוגל ביקש ממנה פעם נוספת לפרסם מודעה בקרייגסליסט. היא השיבה לו: "האם זה אותו אתר שבו מצאת את בת ה-16? אני עדיין לא מאמינה ששילמת לה רק 100 דולר". פוגל השיב לה: "זה היה מדהים!!!".

אין זאת התלונה היחידה שנקשרה לפוגל. עיתונאית לשעבר חשפה החודש כי פוגל השמיע בפניה הערות מיניות לגבי נערות צעירות בחטיבת ביניים. "הוא היה מבקר לעתים קרובות בבתי ספר במחוז סרסוטה באינדיאנה ואמר לה מספר פעמים ש'בנות בחטיבה הן לוהטות'. היא פנתה ל-FBI בנוגע להערות ולאחר מכן התבקשה לשאת מכשיר ציתות ולהקליט את השיחות עמו.

ג'רד פוגל, הפרזנטור של סאבווייצילום: רויטרס

ב-7 ביולי הפסיקה סאבווי את החוזה שלה עם פוגל ומחקה כל זכר להופעתו בסניפיה ואתרי האינטרנט שלה, לאחר שהרשויות באינדיאנה פשטו על ביתו. הפשיטה הגיעה 3 חודשים לאחר שעובד בקרן הצדקה שהקים פוגל נעצר בשל אחזקת חומר פדופילי, שכלל יותר מ-400 סרטונים פורנוגרפיים של ילדים.

פוגל התפרסם כשהפך לפנים של סאבוויי בשנת 2000, אחרי שהשיל ממשקלו יותר מ-100 קילוגרם בעזרת דיאטה שהורכבה מאכילת סנדביצ'ים של סאבוויי. הוא הפך לפנים מוכרות בכל בית ודמותו זכתה לאזכורים שונים בתרבות הפופולארית, כולל פרק בסדרת האנימציה הפרועה "סאות' פארק". הקמפיינים הפרסומיים בהם כיכב לאורך השנים הפכו אותו למיליונר עם הון של 15 מיליון דולר, לפי "ניו יורק דיילי ניוז". ב-2004 הוא הקים את ג'רד פאונדיישן, קרן צדקה שמטרתה להיאבק בהשמנת יתר בקרב ילדים ולהנחיל להם הרגלי תזונה ופעילות גופנית. ב-2010 השלים את מרתון ניו יורק ב-5 שעות ו-13 דקות, לאחר שרץ את כל 42 הקילומטרים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker