סוכנויות הידיעות

פייסבוק, ענקית הרשתות החברתיות שכבשה אוכלוסייה הגדולה מזו של סין, דיווחה היום על רווח והכנסות רבעוניים גבוהים מהצפוי הודות לצמיחה איתנה בהכנסותיה מפרסום והמשך מגמת העלייה בשיעור הכנסותיה מפרסום במכשירים ניידים. עם זאת, מניית החברה יורדת ב-3% במסחר לאחר הסגירה בוול סטריט על רקע זינוק של 82% בהוצאות החברה על מרכזי נתונים, גיוס עובדים חדשים ומיזמים ארוכי טווח אחרים, בהם מציאות מדומה ומזל"טים סולריים.

פייסבוק, שבבעלותה שירות ההודעות הקבוצתיות הפופולרי ווטסאפ ושירות שיתוף התמונות אינסטגרם, רשמה ברבעון השני של השנה רווח נקי של 719 מיליון דולר, או רווח של 25 סנט למניה - ירידה של 9.1% לעומת רווח של 791 מיליון דולר, או רווח של 30 סנט למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. בניכוי סעיפים חד פעמיים רשמה החברה רווח של 50 סנט למניה - מעל לתחזית האנליסטים לרווח של 47 סנט למניה. פייסבוק עלתה על תחזיות האנליסטים בשורת הרווח ב-12 מתוך 13 הרבעונים שלה כחברה בורסאית, ובכלל זה שמונה הרבעונים האחרונים.

פייסבוק, שהחמיצה ברבעון הראשון את תחזית האנליסטים בשורת ההכנסות לראשונה מאז שנת 2012, רשמה בתקופה המדווחת הכנסות של 4.04 מיליארד דולר, צמיחה של 39% לעומת הכנסות של 2.9 מיליארד דולר ברבעון המקביל. זהו רבעון חמישי ברציפות של האטה בקצב צמיחת הכנסות החברה, לאחר גידול של 42% בהכנסות ברבעון הראשון של השנה. תחזית האנליסטים היתה להכנסות של 3.99 מיליארד דולר.

מניית פייסבוק, אשר עלה מתחילת השנה ביותר מ-20% וזינקה בקרוב ל-150% מאז הנפקתה הראשונה לציבור (IPO) בשנת 2012, יורדת ב-3% במסחר לאחר הסגירה בוול סטריט, אחרי שסיימה את שעות המסחר הרגילות בעלייה של 1.8%.

צילום: אי־פיצילום: AP

"זה היה רבעון חזק נוסף עבור הקהילה שלנו", אמר מנכ"ל ומייסד פייסבוק, מרק צוקרברג, בעת פרסום הדו"חות. "המחויבות לכל רוחב משפחה האפליקציות שלנו ממשיכה לצמוח, ואנחנו ממשיכים להיות ממוקדים בשיפור איכות השירותים שלנו".

מאמציה של פייסבוק להמשיך להגדיל את הכנסותיה מפרסום, ובתחום המכשירים הניידים בפרט בשל המעבר המוגבר של גולשים לסמארטפונים ומחשבי טאבלט, המשיכו להניב פירות מעורבים.

הכנסות פייסבוק מפרסום הסתכמו ברבעון ב-3.83 מיליארד דולר, גידול של 43% לעומת התקופה המקבילה. בכך נמשכה מגמת ההאטה בקצב גידול הכנסות פייסבוק מפרסום, לאחר שהללו צמחו ב-46% ברבעון הראשון, ב-53% ברבעון הרביעי של 2014, ב-64% ברבעון השלישי וב-67% ברבעון השני של 2014.

הכנסות החברה מפרסום במובייל היוו 76% מהכנסות פייסבוק מפרסום - נתון שמשקף את המשך מגמת העלייה בשיעור ההכנסות מפרסום במכשירים ניידים. ברבעון הראשון של השנה היוו ההכנסות מפרסום במובייל 73% מסך ההכנסות מפרסום, לעומת 69% ברבעון הרביעי של 2014 , 66% ברבעון השלישי, 62% ברבעון השני ו-59% ברבעון הראשון של 2014.

מספר המשתמשים הפעילים החודשי גדל נכון לסוף הרבעון ב-13% לעומת שנה קודם לכן, ל-1.49 מיליארד, מהם 1.31 מיליארד במובייל - גידול של 23% לעומת סוף הרבעון השני בשנת 2014.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום