ההימור של 888 של שקד ובן יצחק מסתבך: GVC הגישה הצעה מתחרה משופרת עבור Bwin

ההצעה החדשה של GVC גבוהה ב-200 מיליון דולר מהצעת 888, שמנייתה יורדת ב-3% בלונדון; אנליסטים: "לא תהיה לדירקטוריון Bwin ברירה אלא לשקול מחדש הצעת 888"

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו בלומברג
בלומברג

המאבק על רכישת חברת ההימורים המקוונים Bwin.party עלה מדרגה היום לאחר שחברת GVC שיפרה את הצעת הרכש שהגישה לחברה לסכום של כמיליארד ליש"ט (1.6 מיליארד דולר).

הצעתה המשופרת של GVC נועדה לטרפד את הצעת הרכש של 888 הולדינגס בבעלות אבי שקד ומשפחת בן יצחק בסך כ-900 מיליון ליש"ט (1.4 מיליארד דולר), אשר לה .

הצעת הרכש של GVC, במזומן ובמניות, משקפת מחיר של 122.5 פני למניית Bwin.party - מעל למחיר של 110.15 פני למניה של הצעת 888. ההצעה מצביעה על כך ש-GVC אינה מתכוונת לוותר על ניסיונותיה למרות שדירקטוריון Bwin-party החליט לקבל את הצעת הרכש של 888 בטענה כי זו מספקת רמת ודאות גבוהה יותר עבור החברה.

"זוהי הצהרת כוונות של ממש מצד GVC", העריך האנליסט דיויד ג'נינגס מחברת דיווי ריסרץ', בדו"ח למשקיעים. "הפרמיה על הצעת 888 שכבר התקבלה היא כזו שלדירקטוריון Bwin.party כנראה לא תהיה ברירה אלא לשקול מחדש את קבלת הצעת 888".

מניית Bwin.party עולה במסחר בלונדון ביותר מ-3% למחיר של 112 פני, ועלתה בכך לראשונה מעל למחיר הצעת הרכש של 888. מניית 888 יורדת ב-3%.

משרדי 888 בהרצליה פיתוחצילום: עופר וקנין

לאחר ש-888 הגישה הצעה גבוהה מהצעת הרכש המקורית של GVC במחיר של 110 פני למניה, כמה מבעלי המניות הגדולים של Bwin.party עודדו את GVC לא לוותר ולהגיש הצעה משופרת, אמר דובר GVC. ההצעה המשופרת כולל 25 פני במזומן ושארית הסכום במניות.

קונסולידציה במגזר

GVC כבר נטלה חלק בתהליך הקונסולידציה שעובר על מגזר ההימורים המקוונים לאחר שבשנת 2013 רכשה יחד עם חברת ויליאם היל את חברת ההימורים ספורטינגבט. בתחילת השנה היתה 888 עצמה יעד להצעת רכש של ויליאם היל, אך המגעים קרסו היות שב-888 סברו כי המחיר שהוצע נמוך מדי.

המיזוגים והרכישות במגזר נובעים הן מהצמיחה בענף והן מהידוק הרגולציה עליו. יתר על כן, הקונסולידציה אינה מוגבלת רק להימורים מקוונים. חברות ההימורים המסורתיות לדברוקס וקורל גרופ הסכימו ביום שישי על מיזוג שתכליתו לסייע להן להתמודד מול התחרות הגוברת מצד חברות הימורים מקוונות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker