קלינטון על משבר האקלים: "אני רק סבתא עם שתי עיניים ומוח"

המועמדת הדמוקרטית לנשיאות התחייבה לספק חשמל מאנרגיה מתחדשת לכל בית בארה"ב בתוך עשר שנים מהיום בו תתחיל את נשיאותה

לוגו רויטרס
רויטרס

המועמדת הדמוקרטית לנשיאות הילרי קלינטון קראה ביום ראשון לשינוי לאומי דרמטי במקורות אנרגיה כמו רוח ואנרגיה סולארית וקבעה יעד לייצור מספיק אנרגיה מתחדשת כדי לספק חשמל לכל בית בארה"ב, בתוך עשר שנים מהיום בו תתחיל את נשיאותה.

קלינטון, המובילה בסקרים של מפלגתה לקראת הבחירות לנשיאות ב-2016, התחייבה גם להתקין יותר מ-500 מיליון פאנלים סולאריים ברחבי ארה"ב בתוך 4 שנים מהיום בו תיכנס לבית הלבן. "אני רוצה יותר רוח, יותר אנרגיה סולארית, יותר דלקים מתקדמים, יותר יעילות אנרגטית", אמרה קלינטון בכנס בחירות באיווה. "ואני חייבת לומר לכם, אנשים שטוענים כנגד הדבר הזה פשוט לא שמים לב למתרחש".

שני היעדים, שהוכרזו ביום ראשון בלילה, הם שני האלמנטים הראשונים במה שקלינטון תיארה כאג'נדת שינוי אקלים מגובשת, שתפורסם בחודשים הקרובים.

הילרי קלינטון במסיבת העיתונאים. העדיפה מכשיר אחד על פני שנייםצילום: אי־אף־פי

קלינטון נמצאת תחת לחצים מצד יריבה למירוץ במפלגה הדמוקרטית, הסנאטור ברני סנדרס, סוציאליסט בעל סגנון עצמאי שקרא לפעולה מהירה בשינוי אקלים, ומצד פעילי סביבה שלהוטים לדעת את פרטי תכנית האקלים שלה.

הקמפיין של קלינטון מסר כי היעד הוא גידול של 700% ביכולת האנרגיה הסולארית של ארה"ב מהרמות הנוכחיות, שבסופו של דבר יוביל ליצירה של לפחות שליש מהחשמל במדינה שיופק מאנרגיה מתחדשת.

קלינטון גם קראה להרחבה של תמריצי המס הפדרליים לאנרגיה נקייה ושיפור היעילות שלהם. היא ציינה כי תמשיך את הטבת המס על ייצור אנרגיית רוח ותמריצי מס אחרים שכיום "נוטים יותר מדי לעבר דלקים מאובנים".

קלינטון מתחה ביקורת נגד רפובליקאים שמסרבים לומר אם שינויי האקלים הם תופעה שנגרמה בשל התערבות האדם. "הם יענו על כל שאלה בנוגע לשינויי אקלים בכך שיאמרו 'אינני מדען'. ובכן, גם אני לא מדענית. אני רק סבתא עם שתי עיניים ומוח אבל יודעת שאנחנו עומדים בפני בעיה ענקית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker