הצצה נדירה לנבכי הבנק הפדרלי: פירסם בטעות תחזיות ריבית חסויות

הצוות המקצועי של הבנק המרכזי של ארה"ב צופה כי הריבית בסוף השנה תהיה 0.35%, לפי תחזיות שפורסמו בשוגג באתר הבנק

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

הבנק הפדרלי בארה"ב מסר היום כי פירסם בטעות באתר האינטרנט שלו תחזיות כלכליות חסויות שהוכנו על ידי עובדי הבנק המרכזי לקראת ישיבת ועדת השוק הפתוח של הבנק הפדרלי (FOMC) שנערכה ב-16 וב-17 ביוני.

"ב-29 ביוני, פורסמה בטעות חבילת קוד מעודכנת שכללה שלושה קבצים עם תחזיות כלכליות של הצוות שמהוות מידע חסוי של ועדת השוק הפתוח", נאמר בהודעה שפירסם היום הבנק הפדרלי. "התחזיות שפורסמו בשוגג הן תחזיות של סגל הבנק ואינן משקפות את עמדות מקבלי ההחלטות, ובכלל זה את עמדותיהם ביחס למדיניות המוניטרית".

המסמכים שפורסמו, אשר מאפשרים הצצה נדירה למידע שסיפק הצוות המקצועי של הבנק המרכזי למקבלי ההחלטות לפני שישה שבועות, מראים כי סגל הפד צופה כי הריבית בארה"ב תגיע לרמה של 0.35% עד סוף השנה לעומת רמתה הנוכחית של 0%-0.25% - איתות לכך שהבנק הפדרלי יבצע רק העלאת ריבית אחת השנה.

תחזיות סגל הבנק הפדרלי בדרך כלל נותרות חסויות לפרק זמן של חמש שנים, אולם מרגע שהתגלתה הטעות, החליט הבנק המרכזי לפרסם את המידע. לפי התחזיות, הריבית בארה"ב צפויה להגיע לרמה של 1.26% עד סוף שנת 2016, לרמה של 2.12% עד סוף 2017, ולרמה של 3.34% עד סוף שנת 2020.

ג'נט ילן, יו"רית הבנק הפדרלי של ארה"בצילום: אי־פי

בה בעת, הצוות המקצועי של הבנק הפדרלי אינו צופה זינוק חד בתשואות האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים על רקע העלאת הריבית הצפויה. התשואה על אג"ח אלו, הנמצאת כעת ברמה של 2.27%, צפויה לטפס לרמה של 2.63% עד סוף השנה הנוכחית, לרמה של 3.14% בסוף 2016, ולרמה של 4.2% בסוף שנת 2020, לפי תחזיות סגל הבנק הפדרלי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker