וול מארט מרחיבה פעילותה באינטרנט הסיני: רכשה את החברה שמשתרכת אחרי עליבאבא

הקמעונאית הגדולה בעולם, הסובלת מהאטה בשנים האחרונות, נטלה שליטה מלאה על אתר המסחר האלקטרוני איהאודיאן

לוגו רויטרס
רויטרס

ענקית הקמעונות האמריקאית וול מארט נטלה שליטה מלאה על חברת הסחר האלקטרוני הסינית איהאודיאן (Yihaodian.com), לאחר שרכשה עוד 49% מהחברה במאמץ להרחיב את נוכחותה ברשת, לפי הודעת וול מארט ביום חמישי.

ההשקעה תסייע לוול מארט בחדירתה לשוק המסחר המקוון הסיני הצומח במהירות, בזמנים בהם קמעונאיות של חנויות מסורתיות חשות את מחיר התחרות מיריבים באינטרנט ואת ההאטה של הכלכלה השנייה בגודלה בעולם.

ב-2012, וול מארט נטלה שליטה על איהאודיאן לאחר שרכשה 51% מהחברה. אולם איהאודיאן נשרכת מאחור בסין אחרי מובילות השוק - קבוצת עליבאבא וקבוצת JD.com

המהלך של וול מארט מגיע גם לאחר שסין הודיעה בחודש שעבר שהיא תאפשר בעלות זרה מלאה על חלק מעסקי המסחר באינטרנט, כשהמטרה היא לעודד השקעות זרות ופיתוח ותחרות במגזר.

וול מארט, הקמעונאית הגדולה בעולם, ציינה כי הרכישה תסייע לה להאיץ את פעילות המסחר המקוון שלה בסין ותעניק דחיפה לשיתוף הפעולה בין החנויות הרגילות שלה לחנויות המקוונות. וול מארט לא חשפה את המחיר ששילמה עבור איהאודיאן , שנרכשה מחברת השירותים הפיננסים פינג אן וממנהלים שלה לשעבר.

מנכ"ל וול מארט אסיה אמר לרויטרס מוקדם יות השנה שהקמעונאות באינטרנט חשובה כדי לפנות לדורות הצעירים של סין וכי החברה שואפת באופן גובר לחבר בין הנוכחות הפיזית והמקוונת שלה בשוק.

וול מארט האמריקאית, קארפור הצרפתית וטסקו הבריטית רשמו כולן ירידה בצמיחת המכירות בחמש השנים האחרונות, ואיבדו נתח שוק למתחרים מקומיים, לפי חברת ניתוח הצרכנים קנתאר וורלדפאנל.

וול מארט הודיעה עוד כי בכיר החברה, וואנג לו, יעמוד בראש איהאודיאן. המנכ"ל והיו"ר הקודם עזב מוקדם יותר החודש "כדי לחפש אחר המיזם הבא".

סניף וול-מארט בשיקגו
כמו וולמארט שמגיעה לראשונה לעיירה, כניסת ונגארד לתחום השקעות ספציפי גורמת לחריקת שיניים אצל חברות ניהול קרנות אחרות, שנאלצות לחתוך מחיריםצילום: רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker