ההפסד הגדול בתולדות מיקרוסופט - מחיקה של 7 מיליארד דולר על נוקיה

ענקית המיחשוב דיווחה אתמול על ההפסד הרבעוני הגדול מאז הקמתה, בעקבות הכישלון המוחץ בחדירתה לשוק הסמארטפונים לאחר רכישת נוקיה

נדן פלדמן
נדן פלדמן

מיקרוסופט דיווחה ביום שלישי בלילה על הפסד רבעוני של 3.2 מיליארד דולר, או 40 סנט למניה, ברבעון השני של השנה. זהו ההפסד הרבעוני הגדול בתולדות החברה. מניית החברה ירדה ב-4% במסחר לאחר הסגירה. ברבעון המקביל בשנה שעברה רשמה מיקרוסופט רווח של 4.6 מיליארד דולר, או 55 סנט למניה.

הסיבה להפסד הרבעוני הגדול נעוצה בעסקת נוקיה. מיקרוסופט מסרה כי היא מחקה 7 מיליארד דולר, כ-80% משווי עסקת הרכישה של נוקיה, אז שילמה מיקרוסופט 9.4 מיליארד דולר. בנוסף מסרה החברה כי היא תקצץ יותר מ-6% מכח העבודה העולמי של החברה, בעיקר בחטיבת הטלפונים הניידים שלה. 

מנכ"ל מיקרוסופט סאטיה נאדלה מציג את הנוקיה לומיה 930צילום: בלומברג

בשורת ההכנסות, ענקית המיחשוב רשמה ברבעון הקודם ירידה של 5.1% בהכנסות החברה ל-22.1 מיליארד דולר, מעל תחזיות האנליסטים. גם תחזיות הרווח, בניכוי סעיפים חד פעמיים שהביאו להפסד הרבעוני, עלו על התחזיות והסתכמו ב-62 סנט למניה, בעוד אנליסטים צפו רווח נקי של 56 סנט למניה.

על רקע הכישלון הגדול שלה בשוק הטלפונים הניידים ומערכת ההפעלה ווינדוז פון, מיקרוסופט צפויה לחשוף בשבוע הבא את מערכת ההפעלה החדשה שלה - ווינדוז 10. אולם אנליסטים צופים שווינדוז 10 לא יביא לדחיפה משמעותית במכירות החברה החלשות ובמחשבים האישיים שלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker