וארופאקיס: "הנושים רצו להשפיל אותנו; הבחירה היתה בין התאבדות להוצאה להורג"

בראיון ל-CNN הסביר שר האוצר לשעבר של יוון, שהתנגד להסכם עם הנושים, כי התפטר ברגע שהבין כי החלטת הממשלה תהיה מנוגדת להכרעה במשאל העם

ערוץ CNN
CNN
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ערוץ CNN
CNN

"עשינו טעויות, אין ספק, ואני עצמי הייתי אחראי לכמה מהן, אבל הנושים רצו להשפיל את הממשלה שלנו ולהדיח אותה", כך אמר יאניס וארופאקיס, לשעבר שר האוצר של יוון, בראיון לכריסטיאן אמנפור ב-CNN. היה זה הראיון הראשון של וארופאקיס מתפקיד שר האוצר בתחילת החודש.

"האנשים הצביעו 'לא' לגרירה והעמדת הפנים הזאת", אמר וארופאקיס, שהתנגד להסכם עם הנושים שהועמד למשאל עם, "אך התבהר לי עוד בליל משאל העם שעמדת הממשלה תהיה להגיד כן. ולכן, קשה לי מאוד לקחת אחריות על מדיניות שבגללה התפטרתי".

וארופאקיס, כלכלן שכיהן בתפקיד שר האוצר של יוון חמישה חודשים בלבד, הודה בטעויות שעשתה ממשלתו, אך הסביר כי "האמת, כריסטיאן, היא שהנושים החזקים מאוד לא היו מעוניינים להגיע להסכם הגיוני, מכבד, שיועיל לכל הצדדים. הם היו הרבה יותר מעוניינים להשפיל את הממשלה הזאת ולהפיל אותה, או לפחות לוודא שהיא תפיל את עצמה מבחינת המדיניות, מאשר בהסכם שלמשל יבטיח שיקבלו את רוב הכסף שלהם בחזרה".

עם זאת, וארופאקיס גילה הבנה כלפי ראש ממשלת יוון, אלכסיס ציפראס, ואמר כי תוצאות משאל העם וחוסר הנכונות של הנושים להתפשר העמידו אותו במצב בלתי אפשרי: "הוא ניצב בפני בחירה: להתאבד או להיות מוצא להורג".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום