המלשינון של הילרי קלינטון: תגדיל את התמריצים לחושפי שחיתויות

כיום מוטלת מגבלה של 1.6 מיליון דולר על התמריצים שמקבלים חושפי שחיתויות במגזר הפיננסים, אך לפי קלינטון לא משתלם להם לסכן את עצמם במגזר שבו רמות השכר גבוהות כל כך

לוגו רויטרס
רויטרס
לוגו רויטרס
רויטרס

המועמדת לנשיאות ארה"ב, הילרי קלינטון, אמרה אתמול (שני) כי תגדיל את התמריצים לחושפי שחיתויות בחברות כדי שידווחו על עבירות פיננסיות.

קלינטון, המועמדת הבולטת מטעם המפלגה הדמוקרטית בארה"ב, השיבה על שאלות גולשים בצ'ט מקוון ואמרה כי היא תגדיל את הסכום המקסימלי שחושפי שחיתויות יוכלו לקבל כתמריצים "שיהיו אפקטיביים באמת".

חושפי שחיתויות שחושפים עוולות פיננסיות במסגרת רפורמת המוסדות הפיננסים וחוק השיקום והאכיפה לא יכולים לקבל סכום גבוה מ-1.6 מיליון דולר, סכום שלפי קלינטון יש "להעלות בחדות", כך הגיבו מצוות הקמפיין שלה בתשובה לשאלות כתבים.

הילרי קלינטוןצילום: אי־פי

"הסכום הזה גבוה במונחים ריאליים, אבל הוא מחוויר לעומת חבילות השכר במגזר הפיננסים", נמסר בהודעה מטעם צוות הקמפיין של קלינטון. עוד נטען כי המגבלה המוטלת לא גבוהה מספיק כדי שעובדת יסכן קריירה מצליחה וידווח על עבירות פיננסיות.

חושפי שחיתויות במגזרים אחרים יכולים לקבל סכומים הרבה יותר גבוהים במסגרת חוקים אחרים. במגזרים אחרים נגזר התמריץ כאחוז מהסכום שאותו החברה נאלצת לשלם למדינה באמצעות פשרה או בהתאם לקנס המושת עליה.

קלינטון גם אמרה שהקנסות המוטלים על חברות שהיו מעורבות בעבירות פיננסיות צריכים לבוא על חשבון הבונוסים של המנהלים האחראיים, אך היא לא פירטה איך ניתן יהיה לגבות את זה מהם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker