אתר הבגידות אשלי מדיסון נפרץ; עשרות אלפי ישראלים בסכנת חשיפה

קבוצת האקרים טוענת כי הצליחה לפרוץ אל אתר הבגידות אשלי מדיסון – ודורשת להסיר אותו מהרשת. באתר מאשרים כי נפרצו, אבל טוענים שלא נגנב מידע רגיש

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

אתר האינטרנט אשלי מדיסון הוקם כדי לסייע למצוא מין זמין באינטרנט – בדגש על בגידות בקרב זוגות נשואים שרוצים לקיים רומן מחוץ לנשואים. אבל ייתכן שלמשתמשים בשירות, שהסלוגן שלו הוא "החיים קצרים – תנהל רומן", יש סיבה לדאגה: קבוצת האקרים טוענת שהיא גנבה פרטים של משתמשים ושהיא מתכוונת להפיץ אותם.

קבוצת ההאקרים, שמכנה את עצמה The Impact Team, הצליחה לגנוב גם נתונים פיננסים ופרטי תשלום של כ-37 מיליון המשתמשים באתר, שמקור הכנסותיו הוא באמצעות תשלום דמי מנוי או משלוח מתנות באמצעות האתר. בנוסף הצליחו ההאקרים לגנוב מידע רגיש של החברה האם של אשלי מדיסון ALM. ALM מפעילה גם את האתר אסטבלישד מן, שמקשר בין גברים עשירים לנשים יפות. לפי ראיון שערך מייסד האתר לעיתונות הישראלית לפני כמה חודשים, יש יותר מ-150 אלף ישראלים רשומים לאתר.

מנכ"ל ALM, נואל בידרמן, אישר כי פרצו לאתר בשיחה עם בריאן קרבס מאתר קרבס און סקיוריטי שחשף את הפריצה. לדבריו, הם עובדים לטפל "בעדינות ובקדחתנות" כדי להגן על הקניין הרוחני של החברה. לפי קרבס, כמה מהלינקים המקושרים עם קבוצת ההאקרים כבר לא פעלו – וייתכן כי הוסרו בתגובה לגילוי הפריצה. "אנחנו לא מכחישים שזה קרה, בין אם אתם אוהבים אותנו או לא, זה עדיין מעשה פלילי", אמר בידרמן. ואולם הוא טען כי מדובר ככל הנראה בעובד שסיפק שירותים לחברה, וכי הוא לא הצליח להשיג מידע מלא על המשתמשים.

נואל בידרמן, מייסד אתר אשלי מדיסון

ההאקרים גם סיפקו הוכחות לכך שהצליחו לפרוץ לאתר ופירסמו מפה של שרתי ALM, מידע על עובדים בחברה ונתוני שכר בחברה. ההאקרים אמרו כי החליטו לפרוץ לאתר כדי להוכיח ללקוחות של אשלי מדיסון כי החברה לא מוחקת באופן מלא את הנתונים באתר, גם אם הלקוח מוחק את החשבון שלו ומשלם 19 דולר על מחיקה מלאה של הפרופיל.

ההאקרים דורשים מ-ALM להסיר את האתרים אשלי מדיסון ואסטבלישד מן מהרשת, או שהם יפרסמו את נתוני הלקוחות של האתר "כולל פרופילים עם כל הסודות והפטנזיות המיניות של הלקוחות, עסקות אשראי תואמות, שמות אמיתיים וכתובות ותכתובות מיילים של עובדים". ההאקרים אמרו כי יתר אתרי הקבוצה יכולים להמשיך לפעול. 

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker