פישר: "מעולם לא העליתי על דעתי שאיאלץ להתמודד עם בעיה של אינפלציה נמוכה בארה"ב"

"במהלך מרבית העשורים האחרונים כל החששות לגבי אינפלציה נטו להיות כי המחירים מטפסים במהירות רבה מדי", אמר סגן יו"ר הבנק הפדרלי

סוכנויות הידיעות

סטנלי פישר, סגן יו"ר הבנק הפדרלי בארה"ב, אמר היום כי האינפלציה בארה"ב עודנה נמוכה מדי וכי הבנק המרכזי חייב לוודא שהיא תטפס בהדרגה ליעד של 2%.

במהלך שלב שאלות ותשובות שנערך במפגש בלשכת המסחר של ארה"ב, אמר פישר כי מעולם לא העלה על דעתו שייאלץ להתמודד עם בעיה של אינפלציה נמוכה בתור קובע מדיניות, היות שלאורך מרבית העשורים האחרונים כל החששות לגבי אינפלציה נטו להיות כי המחירים מטפסים במהירות רבה מדי.

"האינפלציה נמוכה מדי, אנחנו צריכים להעלות אותה לרמה של 2%", אמר פישר בתגובה לשאלות של ראש לשכת המסחר, טום דונהיו. "זו הסיבה שאנחנו משאירים את הריביות ברמה כה נמוכה, כדי לעודד השקעות וצמיחה", אמר פישר, לשעבר נגיד בנק ישראל.

סטנלי פישרצילום: עופר וקנין

מוקדם יותר היום פורסמו בארה"ב נתונים שהראו כי יוקר המחיה טיפס ביוני זה החודש החמישי ברציפות בעקבות עליית מחירי השכירות. מדד המחירים לצרכן (CPI) טיפס בחודש שעבר ב-0.3% לאחר עלייה של 0.4% במאי, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. העלייה ביוני היתה בהתאם לתחזיות הכלכלנים. לעומת חודש יוני 2014 טיפס המדד ב-0.1% - עלייה ראשונה מאז דצמבר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker