שווי גוגל נסק ביותר מ-60 מיליארד דולר - הזינוק היומי החד בהיסטוריה בשווי חברה כלשהי

(עדכון) מייסדי גוגל, לארי פייג' וסרגיי ברין, התעשרו היום כל אחד בארבעה מיליארד דולר ■ מניית גוגל המריאה ב-16% בוול סטריט - הזינוק החד זה שבע שנים - לאחר שענקית האינטרנט היכתה את התחזיות הודות לחסכון בהוצאות ■ האטה בגידול בהוצאות התפעוליות של החברה על רקע מינוי רות פורת לסמנכ"לית כספים ■ הגידול בכוח העבודה של החברה - המתון מאז 2013

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סוכנויות הידיעות

שווי השוק של ענקית הטכנולוגיה גוגל קפץ ביותר מ-60 מיליארד דולר ל-477 מיליארד דולר - הזינוק היומי הגדול בתולדות ארה"ב בשווי של חברה כלשהי, לדברי האנליסט הווארד סילוורבלאט מחברת S&P דאו ג'ונס. השיא הקודם היה של ענקית מוצרי האלקטרוניקה אפל, ששווי השוק שלה רשם זינוק יומי של 46.4 מיליארד דולר באפריל 2012.

מייסדי גוגל, לארי פייג' וסרגיי ברין, התעשרו היום כל אחד בארבעה מיליארד דולר בעקבות הזינוק בשווי מניותיהם בגוגל.

מניית גוגל נסקה ב-16.3% במסחר בוול סטריט - הזינוק היומי החד ביותר זה שבע שנים - לאחר שהחברה דיווחה ביום חמישי לאחר סגירת המסחר בוול סטריט על רווח רבעוני גבוה מתחזיות האנליסטים, לראשונה זה שבעה רבעונים, הודות לחיסכון בהוצאות החברה.

גוגל האמריקאית רשמה ברבעון השני של 2015 רווח נקי של 3.9 מיליארד דולר, או רווח של 6.51 דולר למניה, לעומת רווח של 3.4 מיליארד דולר, או רווח של 4.96 דולר למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת.

צילום: אי־פי

בניכוי סעיפים חד פעמיים רשמה החברה רווח של 6.99 דולר למניה - מעל לתחזית האנליסטים היתה לרווח של 6.7 דולר למניה. זו הפעם הראשונה בשבעה רבעונים שבהם גוגל עולה על תחזיות הרווח.

גוגל, שבראשה עומד המנכ"ל לארי פייג' שייסד את החברה יחד עם סרגיי ברין, רשמה בתקופה המדווחת הכנסות של 17.7 מיליארד דולר, גידול של 11% לעומת הרבעון המקביל בשנה הקודמת. לאחר תשלומים לשותפי פרסום רשמה גוגל הכנסות של 14.35 מיליארד, צמיחה של 13% לעומת הרבעון המקביל, ומעל לתחזית האנליסטים להכנסות של 14.27 מיליארד דולר. בניכוי השפעת התחזקות הדולר היו הכנסות החברה צומחות ב-18%, ציינה גוגל.

ההוצאות התפעוליות של גוגל גדלו ברבעון ב-13% לעומת הרבעון המקביל בשנה הקודמת, האטה לעומת זינוק של 21% ברבעון הראשון השל שנה.

כוח העבודה של גוגל גדל ברבעון ב-1,729 עובדים לעומת הרבעון הקודם, ל-57,148 עובדים - הגידול המתון ביותר מאז שנת 2013. ברבעון הראשון של השנה גדל מספר עובדי גוגל ב-1,819. בשנה שעברה, מספר העובדים הממוצע שנוספו לגוגל מדי רבעון היה 2,435.

"התוצאות הכספיות של גוגל משקפות את המשך הצמיחה לכל רוחב מוצרינו, במיוחד בתחום הליבה של חיפוש, בו בלט לטובה המובייל", אמרה סמנכ"לית הכספים החדשה של גוגל, רות פורת, לשעבר סמנכ"לית הכספים של בנק מורגן סטנלי, בעת פרסום הדו"חות. "אנו ממוקדים מדי יום בפיתוח הזדמנויות חדשות גדולות במגוון רחב של עסקים. נעשה זאת תוך הקפה רבה על הקצאת משאבים", הוסיפה פורת, במה שעשוי להתפרש כאיתות שנועד להרגיע את המשקיעים לגבי רמת ההוצאות של החברה.

המחיר הממוצע של פרסומות של גוגל - הנמדד במונחי מחיר עבור הקלקה (cost per click) - ירד זה הרבעון ה-15 ברציפות, ורשם האצה בקצב הירידה זה הרבעון השלישי ברציפות. המחיר להקלקה ירד ברבעון השני ב-11% לעומת הרבעון המקביל בשנה הקודמת, לאחר ירידה של 7% ברבעון הראשון, נסיגה של 3% ברבעון הרביעי, וירידה של 2% ברבעון השלישי.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker