בורסת ניו יורק: הסיבה להפסקת המסחר אתמול - עדכון תוכנה

הודעת NYSE הפריכה השמועות לפיהן התקלה נגרמה כתוצאה ממתקפת סייבר; בעיות המחשוב בארה"ב נמשכות גם היום: אתר משרד החקלאות האמריקאי נפל

סוכנויות הידיעות

בורסת ניו יורק (NYSE) הודיעה כי התקלה הטכנית שגרמה ביום רביעי להפסקת המסחר בבורסה הגדולה בארה"ב למשך כמעט ארבע שעות, נבעה מעדכון תוכנה שנעשה במחשבי הבורסה.

בהודעה שפירסמה היום NYSE נאמר כי העדכון במערכת המעקב אחרי פקודות קנייה ומכירה בבורסה היה אמור להתבצע באופן הדרגתי, אולם "גרם לבעיות תקשורת נוספות בין יחידות מסחר למערכת המרכזית, שהחלו להופיע בשעות הבוקר".

בעיות המחשוב ב-NYSE החלו אתמול בשעה 18:09 שעון ישראל כאשר הבורסה פירסמה הודעה ראשונית על השיבושים, וכעבור 23 דקות, בשעה 18:32 שעון ישראל, הופסק המסחר.

צילום: בלומברגצילום: Bloomberg

במהלך הפסקת המסחר ב-NYSE, מניות הנסחרות בבורסה המשיכו להיסחר בבורסות אחרות דוגמת נאסד"ק ו-BATS. המסחר ב-NYSE חודש לבסוף רק בשעה 22:10 לפי שעון ישראל - 50 דקות בלבד לפני סיום יום המסחר.

בעיות המחשוב בארה"ב נמשכות

מלבד בעיות המחשוב שגרמו להפסקת המסחר ב-NYSE, אירעו אתמול מספר תקלות מחשוב נוספות בארה"ב, שגרמו בין השאר לקרקוע כל מטוסי הנוסעים בארה"ב של יונייטד איירליינס, חברת התעופה הגדולה בעולם, למשך שעתיים, ולנפילת אתר העיתון "וול סטריט ג'ורנל".

בעיות המחשוב נמשכו גם היום כאשר אתר האינטרנט של משרד החקלאות האמריקאי נפל, וגולשים שניסו להיכנס אליו נתקלו בהודעת שגיאה. כעבור יותר ממחצית השעה חזר ועלה האתר, ונכון לכתיבת שורות אלה עדיין לא ברור מה הסיבה לנפילתו. מוקדם יותר אמרה דוברת משרד החקלאות כי המשרד נוקט בצעדים לפתרון מהיר של הבעיה. 

שורת תקלות המחשוב שאירעו אתמול בארה"ב גררו שלל שמועות באינטרנט, בהן הערכות כי הגורם לתקלות היה מתקפת סייבר סינית או כי הנהלת בורסת NYSE עצרה בכוונה תחילה את המסחר כדי למנוע מפולת בעקבות הירידות החדות שנרשמו בשוק המניות הסיני אתמול.

צילום: בלומברג

עם זאת, כל הדוברים הרשמיים, בהם דובר הבית הלבן ודוברי החברות הנוגעות בדבר, טענו כבר אתמול כי אין ראיות לכך שמדובר במתקפת סייבר, וכי השיבושים נבעו מבעיות מחשוב פנימיות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker