אחרי 153 שיחות הטרדה מחברת הכבלים: אשה אמריקאית תקבל פיצוי של רבע מיליון דולר

ארסלי קינג תבעה את חברת טיים וורנר כייבל שלא הפסיקה לצלצל אליה במשך שנה – גם אחרי שביקשה שיפסיקו ■ עכשיו החברה תצטרך לפצות אותה ב-1,500 דולר על כל שיחה

לוגו רויטרס
רויטרס

רוב האנשים מקבלים שיחות "רובוטיות" שנועדות להציע או למכור שירות מסוים. לארסלי קינג נמאס אחרי שהיא קיבלה 153 שיחות – מחברה אחת.

שופט פדרלי במנהטן חייב את חברת טיים וורנר כייבל לשלם 229,500 דולר אחרי שהתקשרה לטלפון הסלולרי של קינג באופן אוטומטי 153 פעמים בתוך פחות משנה – למרות שהשיחות יועדו למישהי אחרת. השיחות נמשכו גם אחרי שקינג ביקשה מטיים וורנר כייבל להפסיק.

קינג, המתגוררת באיירבינג טקסס, האשימה את טיים וורנר בהטרדה בכך שהשאירה הודעות שיועדו ללואיז פרז, שבעבר החזיקה במספר הטלפון הסלולרי של קינג, גם אחרי שקינג הבהירה בשיחת טלפון של שבע דקות כי המספר שברשותה לא משמש יותר את פרז.

צילום: שרונה גונן

השיחות לטלפון של קינג בוצעו באמצעות מערכת אוטומטית ללקוחות שאיחרו בתשלום החשבונות שלהם. טיים וורנר טענה כי לא הפרה את החוק להגנת הצרכן באמצעות הטלפון, חוק שנועד להילחם בשיחות הרובוטיות ובטלמרקטינג, בגלל שהחברה האמינה שהיא צלצלה לפרז אשר הסכימה בעבר לקבלת השיחות.

השופט, אלווין הלרשטיין, פסק כי על טיים וורנר לשלם 1,500 דולר לכל שיחה ואמר כי החברה הפרה בזדון את החוק. לדבריו, "חברה אחראית" היתה עושה מאמצים גדולים יותר למצוא את פרז ולטפל בבעיה.

הוא גם התחשב בכך ש-74 מהשיחות בוצעו אחרי שקינג כבר תבעה את החברה במארס 2014. "הנאשמת הטרידה את התובעת עם שיחות אוטומטיות עד שהיא נאלצה לפנות לתביעה משפטית כדי להפסיק את השיחות, וגם אז טיים וורנר לא טרחה לעדכן את המידע במערכת האוטומטית", כתב הלרשטיין.

"74 השיחות האחרונות מציגות הפרות גסות של החוק ומצביעות על כך שטיים וורנר פשוט לא התייחסה לתביעה הזו ברצינות". דוברת מטעם טיים וורנר אמרה כי החברה בוחנת את ההחלטה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker