"הסיכוי שבריטניה תעזוב את האיחוד האירופי גדול יותר מהסיכוי שיוון תצא מגוש היורו"

כך עולה מיחס ההימורים שמציעה חברת לדברוקס הבריטית לשנה הקרובה; "עלייה ניכרת בתמיכה של פרשנים פוליטיים בריטיים ביציאה של בריטניה מהאיחוד"

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

יוון לא צפויה לצאת מגוש היורו השנה אבל גוברים הסיכויים לכך שבריטניה תעזוב את האיחוד האירופי לאחר שתקיים משאל עם בנושא, לפי יחסי ההימורים שפירסמה היום חברת ההימורים הבריטית לדברוקס, יום לאחר שאזרחי יוון הצביעו נגד הצעת החילוץ של נושי יוון במשאל עם.

יחס ההימורים לכך שיוון תישאר בגוש היורו השנה הוא 2 ל-5, בעוד שהסיכוי שבריטניה תצא מגוש היורו ירדו ל-3 ל-1 לעומת יחס של 7 ל-2, מסרה לדברוקס.

"שוקי ההימורים מעניקים סיכוי רב יותר לכך שהחברות בגוש היורו תישאר ללא שינוי לפחות עד סוף השנה הנוכחית", אמר דובר לדברוקס, אלכס דונהיו בהתייחסו לפרישה אפשרית של יוון מגוש היורו.

"בחינה של ההשלכות ארוכות הטווח של התוצאות מראה כי חלה עלייה ניכרת בתמיכה של פרשנים פוליטיים בריטיים ביציאה של בריטניה", הוסיף.

ההתפטרות תעזור? שר האוצר היווני הפורש, יאניס וארופאקיסצילום: רויטרס

שר האוצר הדעתני של יוון, יאניס וארופאקיס, התפטר היום והסיר בכך את אחד המכשולים הגדולים ביותר בדרך להשגת הסכם של הרגע האחרון שיאפשר ליוון להישאר בגוש היורו, לאחר שהציבור היווני הצביע באופן נחרץ נגד תנאי החילוץ שהציעו הנושים הבינלאומיים של יוון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker