פאניקה בבייג'ין: מי הפיץ שמועות שאנשים קפצו מבניינים אחרי ששוק המניות קרס 30%?

הרשויות בעיר עצרו אדם בן 29 שפירסם ברשתות החברתיות דיווח לא מבוסס שאנשים התאבדו לאחר הקריסה; מדד המניות בשנחאי איבד 30% מערכו בשלושת השבועות האחרונים - סוף דרמטי לראלי שהכפיל ערך המניות תוך 7 חודשים

לוגו רויטרס
רויטרס
לוגו רויטרס
רויטרס

הרשויות בסין עצרו אדם שלכאורה הפיץ שמועות לגבי אנשים בבייג'ין שקפצו מבניינים בתגובה לקריסה בשוק המניות. כך דיווחה היום (ראשון) הטלוויזיה הממשלתית במדינה.

האדם בן ה-29, ששמו הפרטי טיאן, נעצר בשל "התנהגות מפרת סדר", לפי הטלוויזיה הסינית. ב-3 ביולי הוא כתב לכאורה במדיה החברתית ש"ישנם אנשים, בגלל הקריסה בשוק המניות, שקפצו מבניינים ברובע הפיננסי בבייג'ין".

הפוסט לא נמצא ביום ראשון, וייתכן שכבר נמחק על ידי הצנזורה, שמגבילה בקשיחות מה שניתן לפרסם ברשתות המדיה החברתית.

קו הרקיע של בייג'יןצילום: רויטרס

מדד המניות של שנחאי איבד 30% מערכו בשלושת השבועות האחרונים - סוף דרמטי לראלי עוצר נשימה שהכפיל את ערך המניות בשבעה חודשים בלבד ותודלק באמצעות הפחתות ריבית של הממשלה.

הממשלה, רגולטורים ומוסדות פיננסיים מנהלים כיום קמפיין מתואם שנועד לתמוך בשני שוקי המניות העיקריים בסין, על רקע חששות כי משבר עלול לטלטל את המערכת הפיננסית ולגרום הפסדים כבדים ברחבי הכלכלה הסינית, בה הצמיחה כבר הואטה לשפל של 24 שנים.

ביום שבת סין הקפיאה הנפקת מניות חדשות והקימה קרן ליציבות השווקים. ב-2013 נקטו הרשויות צעדים חדשים וקשוחים להפסיק את הפצתן של מה שהממשלה מכנה שמועות בלתי אחריות, ואיימה במאסר של שלוש שנים אם פוסטים לא מבוססים יזכו ליותר מ-500 שיתופים או ליותר מ-5000 צפיות.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker