חיים סבן מנפיק את יוניוויז'ן בוול סטריט; שווי החברה מוערך ב-20 מיליארד ד'

מפעילת רשת הטלוויזיה המובילה בשפה הספרדית בארה"ב הגישה תשקיף ראשוני, אך טרם קבעה את היקף ההנפקה המתוכננת

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

יוניוויז'ן, מפעילת רשת הטלוויזיה המובילה בשפה הספרדית בארה"ב הנמצאת בבעלות המיליארדר הישראלי-אמריקאי חיים סבן ומשקיעים נוספים, הגישה תשקיף ראשוני לקראת הנפקה ראשונה לציבור (IPO) של החברה בוול סטריט.

במסמכים שהגישה החברה היום לרשות ני"ע בארה"ב (SEC) נאמר כי החתמים המובילים של ההנפקה יהיו הבנקים מורגן סטנלי, גולדמן סאקס ודויטשה בנק.

החברה טרם מסרה כמה מניות בכוונתה להנפיק או את מחירן הצפוי, אולם ציינה סכום גיוס ראשוני של 100 מיליון דולר. עם זאת, סכום זה - שנועד רק לשם חישוב גובה התשלום עבור הרישום להנפקה - אינו משקף את גודל ההנפקה שיתבצע בסופו של דבר.

בחודש מארס השנה דיווח העיתון "וול סטריט ג'ורנל" כי יוניוויז'ן מתכננת לגייס בהנפקה לפחות מיליארד דולר, לפי שווי של עד 20 מיליארד דולר, כולל חובות.

מניית יוניוויז'ן תיסחר תחת הסימול UVN, אולם החברה טרם החליטה אם מניותיה ייסחרו בבורסת ניו יורק (NYSE) או בבורסת נאסד"ק.

חיים סבןצילום: בלומברג

יוניוויז'ן, שהכנסותיה גדלו ב-2014 ב-11% ל-2.9 מיליארד דולר, ניהלה בשנה שעברה מגעים עם מספר קונים פוטנציאליים, בהם טיים וורנר ו-CBS, אולם השיחות לא הבשילו לכדי הסכם, ולכן הוחלט לבסוף לצאת בהנפקה.

סבן רכש את יוניוויז'ן בשנת 2007 ביחד עם קבוצת משקיעים תמורת 13.7 מיליארד דולר כולל נטילת חובות. אולם לאחר הרכישה סבלה יוניוויז'ן מבעיות רבות, שכן הרכישה הממונפת העמיסה עליה חובות כבדים שהגיעו ל-10.8 מיליארד דולר, אשר גררו הורדה של דירוג האשראי של החברה. בשנת 2008 אף הכתיר מגזין "בארונ'ס" את הרכישה כאחת הרכישות הממונפות הגרועות מעולם.

עם זאת, יוניוויז'ן פונה לקהילה ההיספנית הצומחת בארה"ב, ועל כן נחשבת לרשת שבקהל שלה יש פוטנציאל בלתי ממומש רב עבור מפרסמים בארה"ב. הנפקת החברה תוכל לסלול את הדרך עבור סבן ומשקיעים אחרים למכור את החזקותיהם ביוניוויז'ן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker