32 מיליארד דולר לצדקה: הערבי העשיר בעולם הודיע כי יתרום את כל הונו

הנסיך הסעודי אלווליד בן טלאל, האיש העשיר במזרח התיכון, אמר כי קיבל את ההחלטה בהשראת מייסד מיקרוסופט ■ גייטס בתגובה: "הוא עושה עבודה נפלאה"

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

הנסיך הסעודי אלווליד בן טלאל, האיש העשיר ביותר במזרח התיכון, הודיע היום כי יתרום את כל הונו, המוערך ב-32 מיליארד דולר, למטרות צדקה, והצטרף בכך לשורה של מיליארדרים בעולם - בהן וורן באפט, ביל גייטס ומרק צוקרברג - שכבר התחייבו לתרום את הונם, או לפחות את מרביתו, לצדקה.

במסיבת עיתונאים שכינס בבירת סעודיה, ריאד, אמר הנסיך אלווליד (בן 60) כי לאחר מותו ילדיו ימשיכו לנהל את קרן הצדקה הנושאת את שמו. הקרן, שבאמצעותה כבר תרם אלווליד 3.5 מיליארד דולר, סייעה עד כה לפרויקטים ב-92 מדינות בעולם. "התחייבותי לתרום לצדקה תסייע לבנות גשרים שיעודדו הבנה בין תרבויות, פיתוח קהילתי, העצמת נשים, פתיחת אפשרויות בפני צעירים, הבטחת סיוע חיוני במקרים של אסונות, ויצירת עולם סבלני ומקבל יותר", אמר.

הנסיך אלווליד, שהוכתר על ידי המגזין "פורבס" בתור הערבי העשיר בעולם, ציין כי החלטתו לתרום את הונו לצדקה התקבלה בהשראת קרן ביל ומלינדה גייטס, שנוסדה בשנת 1997 על ידי מייסד מיקרוסופט ואשתו, ואשר מחלקת תרומות בהיקף של כמעט ארבעה מיליארד דולר בשנה.

בתגובה שפירסם גייטס בעקבות הודעת הנסיך אלווליד, הוא שיבח את הנסיך על "התחייבותו הנדיבה שתרחיב משמעותית את העבודה הנפלאה שכבר עושה הקרן שלו".

הנסיך בן טלאל צילום: בלומברג

הנסיך אלווליד, מייסד ומנכ"ל חברת ההחזקות קינגדום, עשה את הונו מהשקעות במגוון חברות בהן ניוז קורפ וטוויטר, ובין החזקותיו הנוכחיות נמנים פארק השעשועים יורו דיסני, בנק סיטי ורשת המלונות Four Seasons.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ