הגרמנים מאחורי מרקל: תומכים בקו הנוקשה שלה כלפי יוון

סקרי דעת קהל מראים כי רק 24% מהגרמנים היו בעד הקלה בתנאי החילוץ של יוון; עם זאת, בשאלה אם יוון צריכה לעזוב את גוש היורו הגרמנים חצויים

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

גם כאשר היוונים היו על סף חדלות פירעון בשבועות האחרונים, נראה כי הגרמנים לא ריחמו עליהם, ותמכו בקו הנוקשה של הקנצלרית שלהם אנגלה מרקל כלפי יוון.

סקרי דעת קהל שנערכו בגרמניה בימים האחרונים מראים כי הגרמנים תומכים בעמדתה של מרקל כי אם ברצונה של יוון להישאר בגוש היורו, עליה ליישם את הרפורמות הכלכליות שהיא בינתיים דוחה, מדווח "וול סטריט ג'ורנל". הסקר האחרון של מכון הסקרים Forschungsgruppe Wahlen הראה כי יותר משני שלישים מהגרמנים מתנגדים לוויתורים כלשהם ליוון.

הסקר האחרון של המכון, שפורסם ב-12 ביוני, הראה כי רק 24% מהגרמנים תמכו בהקלה בתנאי החילוץ של יוון, לעומת 70% שהביעו תמיכה בקו נוקשה יותר. ואולם משנשאלו הגרמנים לגבי עזיבה של יוון את גוש היורו, התשובות היו מאוזנות יותר. סקר של Infratest Dimap עבור רשת השידור ARD בימים שישי ושבת הראה כי 48% מהגרמנים תומכים ביציאה של יוון מגוש היורו, ו-43% מתנגדים לכך.

קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקלצילום: רויטרס

במכוני הסקרים הדגישו כי התמיכה הגדולה יחסית בהישארות של יוון בגוש היורו משקפת את החשש של מרקל עצמה ליציבות והלכידות של אירופה, יותר מאשר חשש ממשבר כלכלי בגרמניה והשלכות של חדלות פירעון יוונית על גרמניה. "ישנה בסקרים תחושה שהגרמנים סומכים על מנהיגות הקנצלרית לאורך המשבר", אמר ל"ג'ורנל" פיטר מטושק ממכון הסקרים פורסה. "והרוב תומך במדיניותה הכלכלית: זהירות פיסקלית, מטבע יציב וספקנות לגבי תמריצים כלכליים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker