כלכלה חדשה? עובדי אתר החדשות גוקר מתאגדים

רוב העובדים של גוקר מעדכנים את אתרי הקבוצה מהכורסה בבית – אבל זה לא מפריע להקים איגוד עובדים שיעניק להם "רשת ביטחון". בינתיים גם ההנהלה מברכת

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

באפריל קפצה הודעה בפייסבוק של אנה מרלן בת ה-28, שעובדת כבר שישה חודשים ככתבת בגוקר. בהודעה היתה הזמנה לפגישה של איגוד עובדים. באמת? איגוד עובדים באתר חדשות דיגיטלי שמורכב מעובדים בוגרי קולג' בשנות ה-20 וה-30 לחייהם?

השכר ההתחלתי של עובד בגוקר מגיע בדרך כלל ל-40-50 אלף דולר בשנה ונהנים גם מהטבות נדיבות. רק כ-40% מהם מגיעים לעתים למשרדי המערכת במנהטן. וגם מי שכן מגיע למשרד, מתחיל את יום העבודה שלו מהכורסה בבית כדי לדווח על נושאים כמו תקשורת, תרבות, רכילות, מכוניות, טכנולוגיה וסלבריטיז.

ולכן זה מפתיע מאוד שבמקום כמו גוקר מוקם איגוד עובדים. "התרגשתי", אמרה מרלן שהצטרפה לניסיונות ההתאגדות שמוביל המילטון נוח, מהכתבים המובילים באתר. ברוב גדול הצביעו החודש העובדים בגוקר על הקמת הוועד – הראשון בספק חדשות דיגיטלי. המשיכה של ההתאגדות לעובדים היתה ברורה בעקבות המשבר הכלכלי שגרר שורת הפיטורים בארגון והתאוששות הכלכלית המגומגמת שבאה אחרי המשבר.

ניק דנטון, מייסד גוקרצילום: בלומברג

אדם קלרק, כתב בן 30 באתר הטכנולוגיה גיזמודו ששייך לקבוצת גוקר, תיאר איך איבד בעבר משרה בתפקיד כתיבה אחרי שחלה ומקום העבודה הקודם שלו סירב לתת לו חופשת מחלה. כלאבר הופ, כתבת בת 31 באתר הנשים ג'זבל, סיפרה איך עשרות מעמיתיה פוטרו בשנה האחרונה מה שגורם לה להרגיש שהיא "לעולם לא בטוחה". העובדים חושבים שאיגוד יספק להם רשת ביטחון שבתקופה חסרת ודאות ובתעשייה חסרת ודאות.

"זה לא בגלל שאנחנו לא מאושרים או רוצים לנצל את גוקר", אמרה מרלן. "כולם מסכימים שהחברה עובדת טוב כרגע. האיגוד הוא כדי שנשמור על מה שעובד טוב עכשיו". בתחילת יוני הצביעו העובדים ברוב של 80 מול 27 על הצטרפות לגילדת הכותבים בארה"ב והדגישו כי הסכמי העבודה שלהם שייחתמו בחודשים הקרובים, לא יהיו דומים לאלה של הסבים והסבתות שלהם.

הנהלת החברה לא חשש. ניק דנטון, מייסד גוקר, אמר שהוא "רגוע מאוד", בנוגע לאיגוד. טומי קראגס, העורך הראשי של של גוקר, אמר לאתר וויירד כי הוא תומך באיגוד. האתגר הגדול שלהם יהיה המשא ומתן, אבל נראה שכרגע כולם לוקחים פשוט נשימה עמוקה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker