דירוג הערים היקרות: מוסקבה נהייתה פתאום זולה; ת"א במקום ה-18

תל אביב נותרה ללא שינוי בדירוג השנתי של מרסר; העיר היקרה ביותר בעולם לזרים – לואנדה שבאנגולה

רונית דומקה
רונית דומקה

לואנדה שבאנגולה היא העיר היקרה ביותר בעולם לזרים, כך לפי דירוג יוקר המחיה השנתי של חברת הייעוץ מרסר. תל אביב דורגה במקום ה-18, כמו בדירוג של השנה שעברה, והיא ממשיכה להיות העיר היקרה ביותר לזרים במזרח התיכון.  

במקום השני בדירוג מרסר דורגה הונג קונג, שעלתה מהמקום השלישי, ואחריה ציריך. סינגפור נותרה במקום הרביעי, ואחריה ז'נווה, שנחאי, בייג'ין, סיאול, ברן והעיר נ'דג'מנה שבצ'ד. טוקיו, שהיתה העיר היקרה ביותר לזרים במרבית שני העשורים האחרונים, יצאה מהעשיריה הראשונה ודורגה במקום ה-11.

הדירוג של מרסר כולל 211 ערים ברחבי העולם ומודד את יוקר המחיה לזרים בהן לפי סל של 200 מוצרים ושירותים, בהם לינה, תחבורה, מזון וביגוד, כשהעיר ניו יורק משמשת כמקור להשוואה.

לואנדה, שמושכת חברות בינלאומיות רבות בגלל עושר הנפט של אנגולה, נותרה במקום הראשון זו השנה השלישית ברציפות. הסיבות לכך הן ההיצע המוגבל של מוצרים רבים, בשילוב עם העלויות היקרות של לינה בעיר. כך, למשל, זוג מכנסי ג'ינס יעלה בלואנדה 247.53 דולר, יותר מפי ארבעה מעלותו בניו יורק.

תל אביבצילום: טל כהן

השינויים בשערי המטבע בשנה האחרונה השפיעו משמעותית על יוקר המחיה לזרים. הירידה של טוקיו בדירוג נגרמה מהיחלשות הין, בעוד שהתחזקות הפרנק השווייצי העלתה את יוקר המחיה בערים השווייציות ציריך, ז'נווה וברן.

ערים בגוש היורו ירדו משמעותית בדירוג בעקבות היחלשות המטבע המשותף. פריז, למשל, ירדה 19 מקומות למקום ה-46. ניו יורק נותרה העיר היקרה ביותר בארה"ב, במקום ה-16, ואחריה לוס אנג'לס, שדורגה במקום ה-36.

את הנפילה החדה ביותר בדירוג רשמה מוסקבה, שצנחה מהמקום התשיעי בשנה שעברה למקום ה-50 השנה, כתוצאה מהירידה החדה בערך הרובל בעקבות הידוק הסנקציות המערביות על רוסיה וירידת מחירי הנפט. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker