האם אפל היא מקום העבודה המושלם לעיתונאים?

אפל נערכת לקראת השקת אפליקציית החדשות שלה, ובשונה מפייסבוק, תשתמש בעיתונאים שיזהו מהם הסיפורים החמים – ולא על אלגוריתם

לוגו גרדיאן
גרדיאן

אפל מגייסת צוות של עורכים עיתונאים לאפליקציית החדשות שלה שהיא חשפה באירוע המפתחים שלה. הקמת הצוות מתבצעת עוד לפני השקת האפליקציה במסגרת עדכון מערכת ההפעלה ל-iOS9.

"הנבחרת של אפל ניוז מחפשת עורכים בעלי תשוקה וידע כדי שיוכלו לזהות ולשלוח את החדשות המתפרצות העולמיות והמקומיות הטובות ביותר", נכתב במודעת הגיוס באתר של אפל. "העורכים האלה יעזרו לצרכני החדשות למצוא את הסיקור הטוב והמעודכן ביותר על אירועים חדשותיים מרכזיים וינהלו קטגוריות נבחרות על סמך תחומי הניסיון המקצועי שלהם".

הדרישות לתפקיד כוללות תואר ראשון בעיתונות, תקשורת או בתחומים קשורים (עם עדיפות לבעלי תארים שניים). כמו כן, אפל דורשת ניסיון של חמש שנים לפחות באתרי חדשות ורקע ב"פרסום חדשות במובייל", ניתוח תוכן וכלים חברתיים.

"עורכים מוצלחים יהיו שאפתנים, עיתונאים בעלי תשומת לב לפרטים ועם תשוקה לדיווחי תוכן ומובייל. יהיו להם אינסטינקטים טובים לחדשות מתפרצות, והם יוכלו לזהות גם תכנים מקוריים ומקיפים, מה שאלגוריתמים לא יכולים לזהות".

נראה כי אפל בוחרת בנתיב שונה מפליפבורד ומפייסבוק שהודיעה באחרונה על תוכניותיה לפרסם באופן ישיר תכנים מספקי חדשות שיעבדו איתה בשיתוף פעולה. פליפבורד ופייסבוק יסתמכו על אלגוריתם שיחליטו אילו סיפורים ייחשפו לצרכנים בפיד שלהם.

ואולם ההסתמכות של אפל על עורכים אנושיים מעלה תהיות לגבי האופן שבו ינהגו בנוגע לסיפורים הקשורים לאפל או למתחרים שלה. מה למשל יעשו העורכים בקשר לסיפורים שליליים על אפל, כמו העסקה נצלנית של עובדים בסין ואיך הם ינהגו בקשר לסיפורים חיוביים על מתחרות שלה, כמו השקה של מכשיר חדש לסמסונג. ואולם ניתן להעלות תהיות דומות גם בנוגע לאופן התכנות של אלגוריתמים.

טים קוק, מנכ"ל אפל
טים קוק, מנכ"ל אפלצילום: רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker