ווייז פוגש את שליחות קטלנית: הוראות ניווט בקולו של ארנולד שוורצנגר

שחקן הקולנוע יעניק את קולו לאפליקציית הניווט כדי לקדם את הסרט החדש בסדרת "שליחות קטלנית"; שוורצנגר: "כשצילמנו את הסרט הראשון דיברנו על כך שהעולם יהיה נתון לשליטתן של מכונות. כיום מכונות הן אלו שאומרות לך לאן לנסוע"

סוכנויות הידיעות

כאשר רובוט מחסל מהסרט "שליחות קטלנית" אומר לך לפנות ימינה בצומת הבאה עם המכונית, כדאי לך מאוד לציית. אבל לא בגלל שהוא עלול לפגוע בך, אלא מכיוון שהוא יסייע לך לחמוק מפקקי תנועה.

שחקן הקולנוע ארנולד שוורצנגר, אשר גילם רובוט מחסל ("טרמינייטור") בסדרת סרטי המדע בדיוני "שליחות קטלנית", יעניק החל מהיום את קולו להוראות הניווט של אפליקציית ווייז בשפה האנגלית.  

גיוס קולו של מושל קליפורניה לשעבר, על המבטא האוסטרי הכבד שלו, נעשה במסגרת שיתוף פעולה בין וייז - שנרכשה בשנת 2013 על ידי גוגל - לבין אולפני הקולנוע פראמאונט, לקידום הסרט החדש בסדרת "שליחות קטלנית" שיעלה לאקרנים בראשון ביולי.

"ב-1984, כשצילמנו את הסרט הראשון של 'שליחות קטלנית', דיברנו על כך שהעולם יהיה נתון לשליטתן של מכונות. באותה עת זה היה מדע בדיוני", אמר שוורצנגר, בן 67, לעיתון "USA טודיי". "כיום מכונות הן אלו שאומרות לך לאן לנסוע".

לפי העיתון, שוורצנגר הקדיש שעה שלמה להקלטת פקודות הניווט הקוליות, שכוללות הוראות שגרתיות כמו "פנה שמאלה", אך גם את משפטו המפורסם מהסרט "אסטה לה ויסטה, בייבי", המושמע כאשר הנהגים מגיעים ליעדם.

שיתוף הפעולה הייחודי בין ווייז לשוורצנגר יימשך חודש בלבד, אולם השחקן הודה בראיון ל-"USA טודיי" כי הוא משתמש נלהב של האפליקציה, וכי בחודש הקרוב בכוונתו להשתמש בה עם הוראות שיושמעו בקולו עצמו. "בתחילת הקריירה שלי, לא העליתי בדעתי כי יום אחד אחלק הוראות ל-50 מיליון נהגים", הוסיף.  

מספר המשתמשים בווייז בעולם מגיע כיום ל-50 מיליון - יותר מפי שלושה ממספר המשתמשים שהיו לאפליקציה בשנת 2012.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker