מגעים קדחתניים בין יוון לאיחוד האירופי הופסקו לאחר שלא הניבו תוצאות

הנציבות האירופית הודיעה כי שמה קץ למגעים, לאחר שלא נשאו פרי, ותותיר את המשך המשא ומתן לפגישת שרי האוצר שתתקיים ביום חמישי הקרוב

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הנציבות האירופית הודיעה כי המגעים עם יוון בבריסל הגיעו לסיומם ללא הצלחה, בניסיון להגיע להסכם עקרוני לקראת פגישת שרי האוצר של גוש היורו בהמשך השבוע, שיאפשר הערכות מצב מדוייקות יותר, וקבלת החלטות בפגישה. הזמן אוזל לקראת תשלום נוסף שצריכה יוון להעביר בסוף החודש לנושיה. לאחר החמצת תשלום אחד, החמצת התשלום הבא צפוי להיחשב חדלות פירעון משמעותית יותר, ולהכניס את יוון לסחרור שעשוי לגרום לדחיקתה אל מחוץ לגוש היורו. נשיא הנציבות האירופית, ז'אן-קלוד יונקר, ניסה לקיים מגעים מאומצים בסוף השבוע כדי לגשר על הפערים בין הצדדים, אך הודיע כי נואש ממאמצים אלה, ושם להם קץ, עד לפגישה ביום חמישי.

"נשיא הנציבות יונקר, ביצע מאמץ אחרון בסוף השבוע למצוא, באמצעות נציגים אישיים ובתיאום קרוב עם מומחי הנציבות, הבנק המרכזי של אירופה וקרן המטבע הבינלאומית, פתרון שראש ממשלת יוון, אלכסיס ציפראס, יתיר להערכה, בזמן לפגישת שרי האוצר של גוש היורו ביום חמישי ה-18 ביוני", נאמר בהודעת הנציבות. "אך אף שהייתה התקדמות מסויימת, המגעים לא הצליחו, שכן היה פער משמעותי בין תכניות הרשויות ביוון לדרישות המשותפות לנציבות, לבנק המרכזי ולקרן המטבע, ובראשן עודף תקציבי של 0.5%-1% מהתמ"ג ביוון". עוד נאמר בהודעה כי ההצעות היווניות עדיין מעורפלות וחסרות. "המשך המגעים לפיכך יצטרך להיות במעמד פגישת שרי האוצר".

נשיא הנציבות הנבחר, ד'אן קלוד יונקר, בבריסלצילום: AP

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker