טסים לחו"ל? חברות התעופה "סידרו" לכם עוד הוצאה כספית

ארגון חברות התעופה הבינלאומי הוציא הנחיות חדשות שמגבילות את הגודל המותר של תיקי היד שמותר להעלות למטוס "כדי לפנות מקום אחסון", אבל לקוחות בכל העולם כבר זועמים

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו אי-פי
אי-פי

מיליוני לקוחות של חברות תעופה יצטרכו לקנות בקרוב מזוודות חדשות אם הם ירצו לקחת איתם מטען יד למטוס. אתמול (שלישי) הודיע ארגון חברות התעופה הבינלאומי (IATA) על הנחיות חדשות שממליצות על הקטנת הגודל המקסימלי המותר של מזוודות מטען היד כדי לפנות מקום בתאי האחסון במטוס.

משמעות ההנחיות, שאינן מחייבות, היא שמזוודות ותיקים רבים שנרכשו על ידי לקוחות, כדי שיוכלו לקחת אותם עמם למטוס, לא יעמדו בתקנות החדשות. לא ברור כיצד ייושמו התקנות החדשות וכל חברת תעופה תוכל להחליט בנפרד על אופן היישום, אך קיימת אפשרות שמזוודות ותיקים כאלה יישלחו מעתה אל בטן המטוס, או שלקוחות שירצו בכך, יידרשו לקנות מזוודות חדשות.

לפי ההנחיות החדשות, הגודל "האופטימלי" של מזוודות שמותר להעלות כמטען יד למטוסי נוסעים עם 120 מושבים ויותר הוא 55X35X20 ס"מ. עד כה, איפשרו רוב חברות התעופה, להעלות תיקים בגדול של 56X45X25 ס"מ.

צילום: אי–פי

"ושוב, חברות התעופה מצאו דרך להפוך את הבעיה שלהן לבעיה של הנוסע - ובעיה יקרה לנסוע", אומר הנרי הארטוולט, יועץ בתחום התיירות. המחסור בתאי האחסון במטוס נובע מזה שחברות התעופה דוחסות יותר מדי נוסעים למטוסים וגובות כסף של שליחת מטען לבטן המטוס, הוא טוען.

לפי ארגון חברות התעופה, כיום אין הנחיות מגובשות וכל חברת תעופה יכולה להחליט בעצמה על גודל מטען היד המותר במטוס. לפי הארגון, ההנחיות החדשות יסייעו באחידות בנושא הזה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker