אובר טוענת כי ייצרה "60 אלף משרות" בסין

אובר משקיעה הרבה כסף בגיוס נהגים ולקוחות לשירות שלה בסין – משלמת לנהגים לעתים פי 3 ממחיר הנסיעות שהם גובים

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

אובר משקיעה כסף בקצב רצחני כדי לפרוץ לשוק הסיני – ואף משלמת לנהגים שלה יותר מסכומי הנסיעות שהם גובים. עם השקעות הון סיכון של כמעט 6 מיליארד דולר, אובר מחלקת בונוסים בגובה עד פי 3 ממחירי הנסיעות שלה בסין, בהימור כי תצליח לשחזר הצלחתה המהירה בארה"ב גם במדינה המאוכלסת בעולם.

בינתיים, נראה שאסטרטגיה זו עובדת, ומנפצת את ההנחה הנפוצה כי חברות טכנולוגיה אמריקאיות צעירות אינן מסוגלות להתחרות ביריבות המקומיות. ההשקעות הרבות משכו אליה המוני נהגים, ובסוף מאי הודיעה אובר כי יצרה יותר מ-60 אלף משרות בסין בחודש האחרון. התרחבות השירות שלה כבר הובילה למחאות מצד נהגי מוניות מסויימים בסין.

ג'קי, אנליסט מערכות בחברת תקשורת בינלאומית בן 34, החל לחלטר גם באובר בשנחאי, בפורד פיאסטה שלו. "זו הזדמנות נהדרת בשבילי להרוויח עוד קצת כסף", אומר ג'קי. אף ששירותים דומים אחרים מציעים אף הם בונוסים לנהגים, ג'קי אומר כי אובר משלמת הכי הרבה. ב-3 השבועות הראשונים של מאי, הוא אומר, הרוויח כאלף דולר באובר – כמעט מחצית משכרו החודשי בחרת התקשורת. עיקר רווחיו כנהג מגיעים מהסובסידיות שמציעה אובר.

לאובר מתחרות מקומיות גדולות. דידי קואידי מחזיקה ביותר מ-90% מהשוק, ונהנית מתמיכתן של שתי ענקיות אינטרנט סיניות – עליבאבא וטנסנט. אובר עצמה משתפת פעולה עם באידו, מנוע החיפוש הגדול בסין. סינים יותר אמידים וקוסמופוליטיים נוהרים לשירות של אובר, הודות למחירי נסיעות נמוכים ב-35% מאלו של מוניות, נהגים שנחשבים מנומסים יותר ומציעים מים בחינם. אובר מספקת כיום יותר מ-100 אלף נסיעות ביום בסין, לדברי שני אנשים המכירים את נתוני החברה. בעולם כולו דיווחה אובר על מיליון נסיעות ביום, נכון לדצמבר.

אובר תצטרך עוד להתמודד עם מכשולים רבים בסין, לה שוק תחרותי, בעל רגולציה הדוקה, ולעתים מינהל הפכפך. הסינים נוטים להעדיף שירותים מקומיים, אך לעתים יש יתרון לשירות בינלאומי. אולי לכן נקטה אובר ביתר זהירות בכניסתה לשוק הסיני, לעומת שווקים אחרים אליהם נכנסה במהירות והפרה חוקים ותקנות. היא החלה לעשות ניסויים בסין ב-2013, בגואנז'ו ובשנזן. כעת היא מפעילה שירותים ב-9 ערים בסין.  אך באוקטובר הוסיפה אובר שירות חדש שהציב אותה בקרקע רגולטורית פחות בטוחה בסין – People's Uber, המאפשר לאנשים פרטיים להסיע נוסעים בתשלום. רשויות מקומיות ביקרו את השירות כיוון שנהגים אלה אינם מורשים להסעת נוסעים בתשלום. בחודשיים האחרונים, פשטו הרשויות בצ'נגדו ובגואנז' על משרדי אובר, בתגובה להשקת שירות זה. בצ'נגדו הובילו הפשיטות למחאת נגד של נהגי אובר. אך בטיינג'ין, הפגינו נהגי מוניות נגד השירות של אובר.

צילום: רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker