מנכ"ל אורנג' העולמית: "נישאר בישראל, מצטער על הפרשה מעומק הלב"

בראיון לסוכנות הידיעות AFP הכחיש סטפן רישאר כי החברה שלו רוצה לנתק את קשריה עם פרטנר

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

לאחר שהתנצל אתמול בפני המשנה לראש הממשלה סילבן שלום, ממשיך מנכ"ל אורנג', סטפן רישאר, להביע חרטה על הדברים שאמר השבוע לפיהם ברצונה של החברה לנתק את קשריה עם ישראל.

בראיון לסוכנות הידיעות הצרפתית AFP אמר היום רישאר כי הוא "מצטער מעומק הלב" על ה"פרשה השנויה במחלוקת", והוסיף כי אורנג' מתכוונת להישאר בישראל. רישאר הכחיש כי החברה החליטה לנתק את קשריה עם פרטנר הישראלית.

ביום רביעי אמר רישאר בכנס בקהיר כי היה מסיים את ההתקשרות עם פרטנר בהקדם האפשרי, לולא היה הדבר כרוך בקנסות. מדבריו השתמע כי הסיבה לכך היא הזיהוי של החברה עם ישראל: "אם תקחו את כמות הכסף שאנחנו מקבלים לעומת כמות הזמן שאנו מקדישים כדי להסביר אותו בצרפת ובמקומות אחרים, תאמינו לי שזו לא עסקה טובה", אמר. למחרת הודיעה החברה רשמית כי אינה מעוניינת להמשיך את נוכחות המותג בישראל.

מנכ"ל אורנג', סטפן רישאר

ואולם לאחר הסערה שהתעוררה בעקבות הדברים, התקשר אתמול רישאר לשלום כדי להתנצל. "אני חבר של ישראל, אני אוהב את ישראל, דבריי פשוט הוצאו מהקשרם ולא הובנו נכון", אמר רישאר לשלום, לפי הודעת משרדו. "אני מתנצל בשמי ובשם החברה על האמירות. אנחנו באורנג' מגנים חרמות מכל סוג שהוא"‎‎.

מוקדם יותר אתמול אמר שר החוץ הצרפתי לורן פאביוס כי אף שאורנג' רשאית לקבוע את האסטרטגיה העסקית שלה, "צרפת מתנגדת בחריפות לחרמות על ישראל". עם זאת הזכיר פאביוס כי לצרפת ולאיחוד האירופי יש עמדה קבועה וידועה נגד ההתנחלויות בגדה המערבית.

בהמשך להתנצלותו של מנכ"ל פראנס טלקום נמסר מחברת פרטנר: "הצהרותיו האחרונות של מנכ"ל פראנס טלקום הן לא יותר מאשר מסך עשן אשר מטרתו להטות את דעת הקהל בישראל ובעולם. אמירותיו הפוגעניות, התנצלויותיו וניסוחיו המעורפלים והמתחמקים ממשיכים לגרום נזק עצום למותג אורנג' בישראל ופוגעים באזרחי המדינה".

"אנחנו דורשים דו-שיח ישיר עם מנכ"ל פראנס טלקום, סטפן רישאר אשר עד היום מתחמק מהדברות ישירה עם החברה, התנהלות התמוהה בעיננו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום