ישראל במקום החמישי בעולם ביוקר הדלק - לפני שווייץ, בריטניה ופינלנד

הוצאות התדלוק בישראל גוזלות בממוצע 11% מההכנסה הפנויה - יותר מאשר שיאנית מחירי הדלק נורבגיה שבה הן מהוות רק 8% מההכנסה הפנויה; בטורקיה הן מהוות 39% מההכנסה הפנויה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

ישראל מדורגת במקום החמישי בעולם ביוקר מחירי דלק, ומקדימה מדינות כמו שווייץ, בריטניה ופינלנד, לפי סקר שערך אתר חדשות הפיננסים "This is Money".

לפי הסקר של האתר הבריטי, המחיר הממוצע שמשלם ישראלי עבור ליטר דלק נטול עופרת הוא כ-7.5 שקלים. מחיר זה נמוך רק מאלו של נורווגיה (קרוב לתשעה שקלים לליטר), טורקיה (8.2 שקלים לליטר), הונג קונג (7.9 שקלים לליטר) והולנד ואיטליה, המדורגות יחדיו במקום הרביעי עם מחיר של 7.8 שקלים לליטר.

עוד עולה מהסקר כי ההוצאה הממוצעת על תדלוק במשך חודש בישראל היא כ-940 שקלים - אשר מהווים 11% מההכנסה הפנויה הממוצעת. לשם השוואה, ההוצאה החודשית של תדלוק בנורווגיה - המחזיקה בתואר שיאנית מחירי הדלק בזכות מיסוי כבד שמטרתו לצמצם את זיהום האוויר ואת פליטות של גזי חממה - מהווה רק 8% מההכנסה הפנויה הודות להכנסה פנויה גבוהה יחסית. בהונג קונג הוצאות הדלק מהוות 9% מההכנסה הפנויה, ובהולנד 10%. מנגד, ההוצאות על דלק בטורקיה גוזלות 39% מההכנסה הפנויה, בשל מיסוי גבוה של כ-65% על מחירי הדלק.

עוד ניתן למצוא מבין עשר המדינות עם הדלק היקר בעולם את דנמרק, המדורגת אחרי ישראל במקום השישי, עם מחיר ממוצע של 7.4 שקלים לליטר. עם זאת, הוצאות הדלק במדינה מהוות רק 8% מההכנסה הפנויה - נמוך מאשר בישראל.  

צילום: מורן מעיין

במקום השביעי דורגה בריטניה עם מחיר ממוצע של 7.1 שקלים לליטר, והוצאות דלק שמהוות 9% מההכנסה הפנויה. אחריה דורגה פורטוגל עם מחיר של פחות משבעה שקלים לליטר, אשר גוזל 25% מההכנסה הפנויה - מכיוון שההכנסה הפנויה בפורטוגל נמוכה בכשני שלישים מזו בבריטניה.

בלגיה, שווייץ ופינלנד דורגו יחדיו במקום התשיעי עם מחיר ממוצע של 6.9 שקלים לליטר. עם זאת, בעוד שבבלגיה ההוצאות על דלק מהוות 11% מההכנסה הפנויה, בשווייץ הן רק 4%, בזכות הוצאה פנויה גדולה כמעט פי שלושה מזו של בלגיה. עלות הדלק החודשית בפינלנד מהווה 9% מההכנסה הפנויה.

יוון סוגרת את העשיריה עם מחיר ממוצע של 6.8 שקלים לליטר, והוצאות דלק שגוזלות 24% מההכנסה הפנויה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker