לוגו רויטרס
רויטרס

אוניברסיטת הרווארד בארה"ב, בה למדו רבים מהמשקיעים העשירים ביותר בעולם, קיבלה את התרומה הגדולה ביותר בתולדותיה מאחד הסטודנטים לשעבר: תרומה בסך 400 מיליון דולר ממנהל קרנות הגידור המיליארדר ג'ון פולסון.

המשקיע בן ה-59, אשר מייחס ללימודיו בבית הספר לעסקים של הרווארד את הצלחתו בקרן הגידור פולסון ששווייה 19 מיליארד דולר, הביע תקווה כי תרומתו לבית הספר להנדסה ומדעים שימושיים של הרווארד תסייע לשיפור מצב האנושות, כדבריו.

התרומה היא תרומת השיא השלישית שמקבלת הרווארד מבוגר של האוניברסיטה מאז שנה שעברה, ובאה שנתיים לאחר שהרווארד השיקה קמפיין בן חמש שנים שמטרתו לגייס תרומות בסך 6.5 מיליארד דולר. עד כה גויסו במסגרת הקמפיין יותר מחמישה מיליארד דולר. קרן ההשקעות של הרווארד, המתהדרת בנכסים בסך 36.4 מיליארד דולר, הופכת אותו לאוניברסיטה העשירה בעולם.

ג'ון פולסוןצילום: בלומברג

בשנת 2014, בוגר אחר של האוניברסיטה, איל קרנות הגידור קנת גריפין, העניק להרווארד תרומת שיא של 150 מיליון דולר. כעבור חודשים ספורים, קרן מורנינגסייד, שבראשה עומד משקיעי ההון סיכון רוני וג'ראלד צ'ן מהונג קונג, העניקו תרומת שיא בסך 350 מיליון דולר לבית הספר לבריאות ציבורית של האוניברסיטה, בה סיים ג'ראלד את הדוקטורט שלו.

"המתנה יוצאת הדופן של ג'ון פולסון תאפשר את צמיחתו ותבטיח את חוסנו שת תחום ההנדסה והמדעים השימושיים בהרווארד למען הדורות הבאים", אמרה נשיאת הרווארד, דרו גילפין פאוסט, בהודעה שפירסמה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker