העתיד התלת ממדי, לפי גוגל, נמצא בקופסת קרטון שעולה 4 דולר

גוגל משכללת את קארדבורד - מכשיר פשוט להצגת מציאות וירטואלית תלת ממדית - גם עבור אייפון ומכשירים גדולים

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

גוגל ראתה את העתיד, והוא מלא קופסאות קרטון.

בכנס מפתחי הממשקים של גוגל ביום חמישי הכריזה החברה על כמה תוכניות פיתוח שיהפכו את קורא המציאות הוירטואלית שלה, ששמו קארדבורד (קרטון) למרכזו של עולם וירטואלי שבו אנשים יוכלו להשתמש בסמארטפון וביוטיוב כדי לצפות בסרטוני תלת ממד.

קורא המציאות הוירטואלית של גוגל הוא קופסת קרטון עם עדשות ומגנט, שנראה כמו צעצוע לילדים. החברה חילקה במתנה את המכשיר החדש בכנס שלה בשנה שעברה. הרעיון הוא ליצור מכשיר מציאות וירטואלית לא יקר שמאפשר לכל מי שיש לו סמארטפון לעשות דברים כמו לטוס במפת גוגל ארת' או לצפות בתמונות אישיות בתלת ממד.

המכשיר פשוט להצחיק: מכניסים את הסמארטפון לחזית כך שהוא יושב כמה סנטימטרים מעיני המשתמשים. מסתכלים לתוכו באמצעות עדשות פלסטיק זולות שהופכות את התמונות על הסמארטפון לתלת ממדיות. העלות – 4 דולר.

כמקובל אצל גוגל, המפרט של קארדבורד הועלה לרשת כך שחובבים ויצרנים יוכלו לייצר אותו. בשנה שעברה מאז הצגת המכשיר, אנשים יצרו אותו מגומי מוקצף, אלומיניום ואפילו קליפות אגוז. האפליקציה שלו הורדה מיליון פעמים.

השנה, גוגל מעלה הילוך עם יוזמות שנועדו להרחיב את המציאות הוירטואלית לכמה שיותר טלפונים. הראשון הוא קיט תוכנה חדש שיאפשר למפתחים לייצר אפליקציות לקארדבורד עבור אייפונים. המכשיר עצמו תוכנן מחדש כדי שיהיה קל יותר לקפל אותו ולהכניס סוגים רבים יותר של טלפונים, כולל פאבלטים.

העדכון לקארדבורד נראה צנוע ביחס להשקות המקובלות של גוגל, כמו גוגל גלאס שפיתוחו הופסק. קארדבורד הוא פשוט וזול, ונועד לצבור קהל יותר מאשר להכניס לחברה כסף, כמו בתוכנת האנדרואיד החינמית שלה.

בשנה שעברה פיתחה גוגל גם מצלמת 360 מעלות שמבוססת על מצלמות גו פרו, והיא מצלמת בעזרתן ברחבי העולם סרטונים שיהפכו לחוויות מציאות וירטואלית שמחקה את נקודת המבט של העין האנושית. החברה תאפשר לאנשים להעלות סרטונים כאלה ליוטיוב כבר הקיץ. החברה מקווה שחוויות מציאות מדומה כאלה יהפכו לתופעה בדומה לסרטוני וידאו ביוטיוב. ביום חמישי הוכרזה שותפות עם גופרו לפיתוח מצלמת מציאות וירטואלית במחיר שוה לכל נפש.

חברות כמו פייסבוק, סוני ומיקרוסופט מהמרות בגדול על מציאות וירטואלית. מנכ"ל פייסבוק מרק צוקרברג אמר כמה פעמים כי מציאות וירטואלית עשויה להיות פלטפורמת המחשוב הבאה. 

משקפי מציאות וירטואלית
משקפי מציאות וירטואליתצילום: "ניו יורק טיימס"
צילום: ניו יורק טיימס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker