הבנקים בארה"ב מנסים לקצץ בהוצאות: ג'יי.פי מורגן יפטר 5,000 עובדים

הבנקים סובלים מקיפאון בהכנסות על רקע הריבית הנמוכה ויכולים לפטר פקידים על רק העלייה בשימוש בערוצים דיגיטליים

לוגו בלומברג
בלומברג

ג'יי.פי מורגן צ'ייס יפטר במהלך השנה הבאה אלפי עובדים על רקע הניסיונות של הבנק הגדול בארה"ב לקצץ בהוצאות ולמכור חטיבות, כך אמר אדם עם ידע בנוגע לתוכניות של הבנק.

הבנק מתכנן לקצץ בפעילות המשרדית ולפטר עובדים בחטיבת המשכנתאות על רקע הירידה בפעילות בתחום וכן לצמצם את מספר הפקידים על רקע המעבר של יותר ויותר לקוחות לפעילות אינטרנטית, כך אמר המקור שביקש להישאר בעילום שם. הבנק הניו יורקי עשוי לפטר יותר מ-5,000 עובדים עד השנה הבאה, כך דיווח ביום חמישי "וול סטריט ג'ורנל" שציטט גורמים בבנק.

הבנק, שבו עבדו נכון ל-31 במארס 241,145 עובדים, אמר בפברואר כי היא מעוניין לקצץ 4.8 מיליארד דולר בהוצאות חטיבת הלקוחות וההשקעות שלו. בנקים רבים מעוניינים לקצץ בהוצאות על רקע הקיפאון בהכנסות שלהם שנובע בין היתר מהתקופה הממושכת שבה הריבית בארה"ב נמצאת ברמה אפסית.

צילום: אי־אף־פי

בשנה שקדמה ל-31 במארס קיצץ הבנק 6,000 משרות, כך עולה מתצהירים שהגיש באפריל. מספר העובדים הכולל של הבנק עשוי להישאר ברמה דומה בשנה הבאה בגלל שתנאי השוק יאפשרו לבנק להעסיק עובדים נוספים בתחומים כמו ניהול הון, אמר המקור.

ביום רביעי אמר מנכ"ל בנק אוף אמריקה, בריאן מויניהאן, כי הבנק השני בגודלו בארה"ב שבראשו הוא עומד יצטרך לקצץ בהוצאות שלו בחטיבת המסחר אם ההכנסות שלה לא ישתפרו. "נצטרך להוריד את בסיס ההוצאות שלנו", הוא אמר בכנס בניו יורק. "כנראה שנצטרך לערוך שוב קיצוצים בשנים הקרובות אם המצב יישאר כמו שהוא", הוסיף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker