גוגל חשפה את הדור הבא: אנדרואיד M

גולת הכותרת: שירות תשלומים במובייל, סיורי מציאות מדומה ואחסון תמונות וסרטים ללא הגבלה ■ גוגל תצטרף לאפל וסמסונג בשימוש במנגנון זיהוי טביעות אצבע ■ היורשת של לוליפופ תצא באופן רשמי בהמשך השנה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

ענקית האינטרנט גוגל חשפה היום את הגירסה הבאה של מערכת ההפעלה הפופולרית שלה, אנדרואיד, אשר כוללת בין השאר שירות תשלומים במובייל, שדרוגי אבטחה, מאפיינים חדשים ושיפורים בביצועים, בניסיון להתמודד מול תחרות גוברת מצד חברות כמו אפל.

הגירסה השישית של תוכנת המובייל של החברה, אנדרואיד M - שהוצגה היום בכנס המפתחים השנתי של החברה בסן פרנסיסקו - עתידה לרשת את אנדרואיד לוליפופ, ותצא באופן רשמי בהמשך השנה.

סאנדר פיצ'אי, סמנכ"ל בכיר לענייני מוצרים בגוגלצילום: בלומברג

"חזרנו ליסודות", אמר סאנדר פיצ'אי, סמנכ"ל בכיר לענייני מוצרים בגוגל, אשר ציין כי החברה שיפרה את איכות הפלטפורמה. ניכר כי אנדרואיד M מתמקדת בשיפור היציבות והשמישות של התוכנה, ומערכת ההפעלה החדשה כוללת מאפיין חדש שמאפשר למערכת לנהל טוב יותר תהליכים על ידי התבססות על חיישן תנועה שיקבע האם מישהו משתמש במכשיר, וסוגר תהליכים שבהם לא זוהתה פעילות לפרק זמן מסוים. אנדרואיד M גם תתמוך בכבלי USB-C, דבר שאמור לאפשר הטענה מהירה יותר.

אחד השינויים המשמעותיים ביותר באנדרואיד M הוא ארגון מחדש של מערכת האישורים של אפליקציות. במערכת ההפעלה החדשה, משתמשים יוכלו לבחור בכל מקרה ומקרה האם להסכים או לסרב לאישורי אבטחה, כמו מצלמה או זיהוי מיקום. עד כה, משתמשי אנדרואיד התבקשו לתת את כל האישורים כמקשה אחת בעת התקנת אפליקציה. מערכת האישורים החדשה דומה מאוד לאופן שבו מתבצעים אישורים של אפליקציות במערכת ההפעלה iOS של אפל.

צילום: בלומברג

אנדרואיד M גם כוללת מערכת תשלומים חדשה בשם אנדרואיד פיי, המאפשרת למשתמשים לשלם עבור מוצרים ביותר מ-700 אלף חנויות בארה"ב, אמר היום דייב בורק, סגן נשיא להנדסה של אנדרואיד, בכנס המפתחים. אנדרואיד פיי - אשר תתחרה בשירות אפל פיי - תותקן מראש בכל מכשירי אנדרואיד הנמכרים על ידי AT&T, ורייזון וטי-מובייל בארה"ב.

בגירסה החדשה של מערכת ההפעלה, גם תצטרף גוגל לאפל וסמסונג בשימוש במנגנון זיהוי טביעות אצבע, אשר יתמוך בשירות התשלומים אנדרואיד פיי, הן בחנויות והן באפליקציות, וכמובן גם בנעילה של המכשיר.

כמו כן, חשפה גוגל היום גם אפליקציה חדשה בשם גוגל פוטוס, אשר תאפשר אחסון מקוון במקום אחד של צילומים וסרטונים ללא הגבלה.

גוגל גם חשפה חידושים הנוגעים למשקפי המציאות המדומה גוגל קארדבורד, שאותם השיקה בכנס המפתחים בשנה שעברה. גוגל קארדבורד הוא ערכה הכוללת קרטון שמתקפל לצורת משקפיים, ושאליו מכניסים הסמארטפון. האפליקציה מפצלת את המסך לשניים וכך משמש הטלפון כתחליף לחומרה היקרה שאחראית לתצוגה במוצרי מציאות מדומה.

גוגל הציגה היום שורה של מיזמי מציאות מדומה, ובראשם האפליקציה "אקספדישנס" המאפשרת לערוך טיולים וירטואלים באמצעות גוגל קארדבורד, המיועדת לשימוש בבתי ספר. המערכת מאפשר למורים ותלמידים לצאת יחד לטיולים וירטואליים ברחבי העולם, מתחת לפני הים ובחלל. כאשר התלמידים יוצאים לטיול וירטואלי, המורה יוכל להדריך את הטיול באמצעות מחשב הטאבלט שלו.

גוגל מעמידה את גירסת הבטא של אנדרואיד M לבחינת המפתחים במטרה לבחון את המערכת בחודשים הקרובים כדי לאתר באגים ולשפר את יציבותה, בטרם תצא לשוק באופן רשמי.

גוגל מנסה לבלום את השחיקה בנתח של אנדרואיד בשוק העולמי של מערכות ההפעלה למובייל, אשר ירד ברבעון הראשון של השנה ל-79% לעומת 81% ברבעון המקביל בשנה הקודמת, על רקע פופולריות גוברת של אייפון של אפל, לפי נתוני חברת המחקר גרטנר.

תגובות