יו"ר גוגל, אריק שמידט, יגיע לביקור בישראל בעוד כשבוע וחצי

זהו ביקור אישי של שמידט שלא במסגרת תפקידו בגוגל ■ שמידט צפוי לקיים הרצאה במכון ויצמן למדע

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

אריק שמידט, יו"ר גוגל, יגיע לביקור בישראל בחודש הבא. שמידט יגיע לישראל במסגרת ביקור פרטי שבמסגרתו יישא נאום במכון ויצמן.

במכון ויצמן אישרו את הפרטים ומסרו כי שמידט יגיע לסיור במכון ב-7 ביוני וירצה בפני צוות המכון ועובדיו. ואולם במכון אמרו כי לא ידוע מה סיבת הביקור שלו בישראל וכי הם לא מספקים פרטים על מבקרים במכון. דובר מטעם גוגל ישראל אמר כי שמידט יגיע לישראל במסגרת ביקור פרטי, שאינו קשור לגוגל.

יו"ר גוגל אריק שמידט עם ה-moto xצילום: רויטרס

ביוני 2014 הגיע שמידט לישראל לביקור שנמשך יום וחצי. גם אז זה היה ביקור פרטי שבמסגרתו נפגש עם חברות ועם בכירים בתעשיית ההיי-טק הישראלית. שמידט לא ערך בשנה שעברה אירועים פתוחים ולא ערך פגישות עם התקשורת המקומית.

שמידט הוא משקיע פעיל בסצנת הסטארט אפים הישראלית באמצעות קרן ההשקעות Innovation Endeavors. צוות הקרן כולל כ-10 אנשים, מחציתם בישראל. ב-2011 היתה Innovation Endeavors לקרן הפעילה ביותר בישראל לפי דירוג חברת המחקר להיי-טק IVC Online.

Innovation Endeavors הוקמה ב-2010 בעקבות מפגש בין דרור ברמן לשמידט במסגרת קורס שהעביר שמידט בסטנפורד, שם למד ברמן. הקרן משקיעה בחברות אמריקאיות וישראליות.  שמידט בן ה-60 מדורג במקום 137 ברשימת המיליארדרים של "פורבס" עם הון מוערך של 9.1 מיליארד דולר. בניגוד לקרנות הון סיכון רגילות שמגייסות הון ממשקיעים אותו הן נדרשות להחזיר בתום תקופת ההשקעות, ב-Innovation Endeavors לא נסגרה קרן לתקופה מוגדרת והיא ממומנת מכספו של שמידט. סבבי ההשקעה של הקרן נעים מ-250 אלף דולר ועד 5 מיליון דולר.

שמידט ביקר בישראל לפני שלוש שנים בוועידת הנשיא, ובאותו ביקור הוא הופיע באירועים ציבוריים. לאחר הביקור פירסם שמידט פוסט בנושא ברשת החברתית גוגל פלוס, בו כתב כי "ישראל הפכה למרכז להיי-טק. לגוגל יש פעילות הנדסה ומכירות גדולה בישראל, שההישגים שלה הם ללא ספק ברמה עולמית. כמדינה קטנה, לישראל תהיה השפעה גדולה ממידתה על השלב הבא באבולוציה של הטכנולוגיה שכולנו משתמשים בה.

"אנחנו צריכים לצפות ליותר השקעה בהיי-טק בישראל, ועוד הרבה סטארט-אפים עם התפתחות הדור הבא של האינטרנט. הרבה מנהיגי מדינות רוצים לשכפל את ההצלחה הפנומנלית של עמק הסיליקון. ישראל היא דוגמה אחת למה שצריך - העצמת הטכנולוגיה והחינוך למדעים, תפקיד ממשלתי בתמיכה במחקר ופיתוח (במיוחד במקרה של ישראל באמצעות הצבא) ותרבות שמעודדת לקיחת סיכונים ומרשה כישלונות מהירים", הוסיף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker