צפו: וולוו מנסה להראות כמה היא בטוחה - ודורסת את הצופים

ברפובליקה הדומיניקנית רצו להפגין ביצועים של מערכת בטיחותית שבולמת אוטומטית כדי שלא לפגוע בהולכי רגל, אבל לא התקינו את המערכת במכונית

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

יצרנית המכוניות השוודית וולוו, שעברה לידיים סיניות ב-2009, זכתה למוניטין בעולם הרכב בין היתר בזכות הבטיחות של מכוניות מתוצרתה. ואולם הדגמה של מערכת בטיחות שנערכה לפני כשבוע וחצי ברפובליקה הדומיניקנית נהפכה לוויראלית ועשויה לפגוע במוניטין של וולוו.

בסרטון מוצגת הדגמה מקומית של יכולות הבטיחות של מערכת של וולוו שאמורה לבלום באופן אוטומטי כשהיא מזהה שהיא עלולה לפגוע בעצמים. בדרך כלל, משתמשים בהדגמות מסוג זה בקרטונים גדולים, אבל בסוכנות הרכב ברפובליקה הדומיניקנית רצו להפגין את הביטחון שלהם בפעולת המערכת – ופשוט השתמשו בבני אדם כשפני ניסיון.

לרוע המזל, ההדגמה נכשלה ובסרטון ניתן לראות כיצד המכונית נכנסת בעוצמה באדם שחזה בהדגמה. לפי הבלוג שפירסם את הסרטון, Remolacha, "האדם נפגע, אבל הוא בסדר". אחד מההסברים שהעניקו לפגיעה הוא שהנהג שהדגים את המערכת פשוט שכח להפעיל אותה.

דובר מטעם וולוו ניסה להסביר באיחור בפני הבלוג פיוז'ן מה אירע באותה הדגמה. יואהן לארסון מוולוו טען כי "לצערי, היו כמה בעיות באופן שבו בוצע המבחן". לדבריו, המערכת לזיהוי הולכי רגל שאמורה היתה לבלום את המכונית – פשוט לא היתה מותקנת ברכב המצולם. מדובר בתוספת אבזור שעולה כסף, וככל הנראה הנהג המדגים לא בדק זאת לפני.

"וולוו XC60 מגיע עם מערכת סיטי סייפטי כסטנדרט, אבל המערכת לא כוללת את אפשרות זיהוי הולכי הרגל, טען לארסון. הוא גם טוען שגם אם המערכת היתה מותקנת במכונית המצולמת, הוא היה עדיין פוגע קצת בצופים בגלל אופי הנהיגה שלו שאופיין בהאצה חדה. לארסון גם סיים בהמלצה הגיונית שאולי תגיע גם לרפובליקה הדומיניקנית: "לעולם לא לבצע מבחנים כאלה עם בני אדם אמיתיים".

מיבואנית וולוו לישראל נמסר: "וולוו XC60 מגיעה כסטנדרט עם מערכת City Safety הבולמת אוטומטית לפני פגיעה צפויה ברכב מלפנים. מערכת זו אינה נועדה לבלימה אוטומטית אל מול הולך רגל, פעולה המתבצעת באמצעות מערכת זיהוי הולכי רגל הנמכרת בנפרד. ניראה כי הרכב בסרטון אינו מצויד במערכת לזיהוי הולכי רגל, או שלחילופין, מערכת זו כובתה על ידי הנהג.

"מערכת ה-City Safety הקיימת ב-XC60 תורמת לנהיגה בטוחה בזמן עומסי תנועה על ידי מניעה או מיתון של התנגשות חזית-אחור עם הרכב מלפנים על ידי בלימה אוטומטית. המערכת פועלת במהירות של עד 50 קמ"ש".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker