מקדונלד'ס מצאה מתכון שיעצור את נטישת הלקוחות

רשת המסעדות הגדולה בעולם הודיעה על שינוי בצליית ההמבורגרים וחימום הלחמניות, צעד שלפי מנכ"ל החברה יעצור את נטישת הלקוחות

לוגו רויטרס
רויטרס
לוגו רויטרס
רויטרס

מקדונלד'ס מנסה לחשוב מחדש על האופן שבו היא מכינה את ההמבורגרים שלה, בניסיון לעצור את הירידה במכירות. מקדונלד'ס אמרה כי במסגרת השינוי, היא תחמם את הלחמניות יותר זמן כדי שהסנדוויצ'ים יהיו חמים יותר וכי היא תשנה את אופן צליית ההמבורגרים כדי שהקציצות יהיו עסיסיות יותר.

"זה מסוג הדברים הקטנים שמצטברים ועושים שינוי גדול ללקוחות שלנו", אמר המנכ"ל סטיב איסטרברוק. לדבריו, הוא אומר כי השינויים הם חלק מהמחויבות של החברה "למזון טעים יותר בתפריט".

מקדונלד'ס הודיעה בנוסף כי היא תפסיק לדווח על המכירות החודשיות שלה בחנויות קיימות אחרי יוני. בכך נהפכת החברה לקמעונאית הגדולה האחרונה בארה"ב שתפסיק לדווח על הנתונים החודשיים שמשמשים ככלי מעקב אחרי מצבה הכספי.

ארוחת מקדונלד'ס
ארוחת מקדונלד'סצילום: Bloomberg

החל מיולי מקדונלד'ס תדווח רק על מכירות רבעוניות, שלפי איסטרברוק שנכנס לתפקידו ב-1 במארס, ישמשו ככלי מדידה טוב יותר של מכירות רשת המסעדות הגדולה בעולם. "דיווח על מכירות השוואתיות כחלק מהדיווח הרבעוני שלנו יהיה דומה לדיווח של כמעט כל הקמעונאיות. הנתונים יסייעו להבין את נתוני המכירות של מקדונלד'ס בהקשר של הביצועים הכוללים של החברה", אמר אתמול (רביעי) איסטרברוק בוועידת אנליסטים של סטנפורד ברנשטיין.

איסטרברוק, שנכנס לתפקיד המנכ"ל במארס, אמר גם כי הצעד יעזור למקדונלד'ס להתמקד בפעולות לטווח ארוך כחלק מהניסיון שלו להפוך את רשת המזון המהיר ל"חברת המבורגרים מודרנית ומתקדמת".

מכירות מקדונלד'ס בחנויות קיימות בעולם רשמו ירידה רצופה של 11 חודשים עד אפריל, מה שגרם לחברה לדווח על תוכנית התייעלות שכוללת קיצוצים בהוצאות, ארגון מחדש של יחידות בחברה, ומכירה של חלק מהמסעדות לזכיינים.

חלק גדול מהקמעונאיות בארה"ב הפסיקו בשנים האחרונות לדווח על מכירות חודשיות בחנויות קיימות. בין החברות שהפסיקו את נוהג הדיווח החודשי ניתן למנות את וול-מארט, טארגט וסטארבקס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker