קדחת מיזוגים במגזר השבבים: אווגו רוכשת את ברודקום ב-37 מיליארד ד'

אווגו הסינגפורית תשלם 17 מיליארד דולר במזומן ו-20 מיליארד דולר במניות; בעלי מניות ברודקום יחזיקו ב-32% ממניות החברה הממוזגת שתהפוך ליצרנית השבבים השישית בגודלה בעולם

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

אווגו טכנולוג'יס (Avago Technologies), יצרנית השבבים הסינגפורית שהחלה את דרכה כחטיבה של היולט פקארד (HP), רוכשת תמורת 37 מיליארד דולר את יצרנית השבבים האמריקאית ברודקום, המייצרת את השבבים לכמחצית ממחשבי הטאבלט והסמארטפונים בעולם ואשר על לקוחותיה נמנים אמזון, אפל, גוגל וסמסונג.

אווגו תשלם 17 מיליארד דולר במזומן ו-20 מיליארד דולר במניות, נמסר בהודעה משותפת שפירסמו היום שתי החברות. העסקה משקפת לברודקום מחיר ש 54.5 דולר למניה - פחות ממחיר סגירה של 57.16 דולר ביום רביעי, לאחר שהמניה קפצה אתמול ב-22% - הזינוק היומי החד ביותר מאז שנת 2001 על רקע דיווחים על העסקה. עם זאת, המחיר מהווה פרמיה של 16% על מחיר הסגירה של מניית ברודקום ביום שלישי.  

ברודקום אמנם בעלת שווי שוק נמוך מזה של אווגו, אולם מכירותיה בשנה שעברה היו כמעט כפולות מאלו של אווגו, והסתכמו ב-8.4 מיליארד דולר, לעומת הכנסות של 4.9 מיליארד דולר של הרוכשת. בעלי מניות ברודקום יחזיקו בכ-32% ממניות החברה הממוזגת, ששמה יהיה ברודקום. סגירת העסקה צפויה ברבעון הראשון של 2016.  

רכישת ברודקום על ידי אווגו תיצור את יצרנית השבבים השישית בגודלה בעולם במונחי הכנסות, והיא האחרונה בקדחת המיזוגים והרכישות שאחזה השנה במגזר השבבים העולמי המגלגל 300 מיליארד דולר בשנה, על רקע גידול עלויות הייצור והפיתוח של יצרניות השבבים.

צילום: בלומברג

יצרנית המוליכים למחצה ההולנדית NXP הודיעה בחודש אפריל על רכישת יצרנית השבבים פריסקייל תמורת 11.8 מיליארד דולר. חודש קודם לכן דיווח העיתון "וול סטריט ג'ורנל" כי ענקית השבבים אינטל מנהלת משא ומתן לרכישת יצרנית השבבים אלטרה (Altera), הנסחרת לפי שווי שוק של 14 מיליארד דולר. עם זאת, כעבור מספר שבועות דיווח ערוץ הטלוויזיה CNBC על קריסת המגעים לעסקה, אשר אילו היתה יוצאת לפועל היתה הרכישה הגדולה ביותר בתולדות אינטל.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ