באג חדש: הודעת טקסט בערבית שגורמת לאייפון לקרוס ולהיכבות

אפל: "מודעים לבעיה הקשורה לאפליקציית iMessage שנגרמת עקב סדרה מסוימת של תווי יוניקוד, ונעמיד תיקון לרשות המשתמשים בעדכון תוכנה"

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

באג חדש בטלפון החכם של אפל, אייפון, מאפשר לשלוח הודעת טקסט קצרה הכוללת אותיות בערבית, שגורמת לאייפון שמקבל אותה לקרוס ולהיכבות שוב ושוב.

קבלת הודעת הטקסט הזדונית גורמת לאפליקציית ההודעות של אייפון להיתקע או לקרוס, ואילו כאשר הודעת הטקסט מתקבלת כשהאייפון במצב נעילה, הדבר גורם לאתחול מחדש של המכשיר ללא כל הודעה או הסבר.  

מספר משתמשים העריכו כי הגורם לקריסה הוא אי יכולתה של מערכת ההפעלה iOS להתמודד עם טקסט בפורמט יוניקוד - דבר שגורם להודעות לגזול זיכרון רב הרבה יותר מהרגיל, ומאלץ את מערכת ההפעלה לסגור את התהליך, ועקב כך גורם לקריסת המכשיר. פורמט יוניקוד משמש על פי רוב לכתיבת טקסט בשפות שאינן לטיניות, בהם  ערבית, פרסית ועברית.

לפי דיווחים, הדרך לתקן את הבעיה היא לבקש מהאדם ששלח לך את ההודעה הזדונית לשלוח לך הודעה אחרת, או לחילופין לשלוח לעצמך הודעה אחרת כלשהי באמצעות העוזר הקולי סירי או מחשב מקינטוש.

הבאג עורר דיונים ערים ברשתות החברתיות, וגולשים רבים אף הציעו בבדיחות דעת לנצל את ההודעה הזדונית כדי לנקום בבעלי האייפון שאינם חביבים עליהם. ההודעה שגורמת לקריסה יכולה להישלח לבעל האייפון באמצעות כל מכשיר, ובכלל זה מכשירים מבוססי אנדרואיד או מכשירי בלקברי - וכמובן מכשירי אייפון אחרים.  

"אנו מודעים לבעיה הקשורה לאפליקציית iMessage שנגרמת עקב סדרה מסוימת של תווי יוניקוד, ונעמיד תיקון לרשות המשתמשים בעדכון תוכנה", נאמר בהודעה קצרה שפירסמה אפל.

צילום: בלומברג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker