מיזוג ענק

צ'רטר קומיוניקיישנס תרכוש את טיים וורנר כייבל לפי שווי של 78.7 מיליארד דולר

לא כולל חובות, שווי העסקה הוא כ-55 מיליארד דולר; מניית טיים וורנר כייבל מזנקת יותר מ-11% לפני פתיחת המסחר

לוגו רויטרס
רויטרס

צ'רטר קומיוניקיישנס הודיעה כי תרכוש את ענקית הכבלים טיים וורנר כייבל, בעסקה בשווי 78.7 מיליארד דולר. העסקה, בין מפעילת הכבלים השנייה בגודלה בארה"ב לשלישית בגודלה, תיצור יריבה משמעותית לקומקאסט, המפעילה הגדולה בשוק הכבלים האמריקאי. היא גם מהווה ניצחון עבור צ'רטר, שנדחתה בשנה שעברה על ידי טיים וורנר כייבל. מניית טיים וורנר כייבל מזנקת ב-11.6% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט, ל-190.5 דולר למניה. מניית צ'רטר עולה ב-3.2%.

שווי רכיב המניות בעסקה הוא 55.76 מיליארד דולר בהתבסס על מחיר מניית טיים וורנר כייבל מה-31 במארס. לחברה היו חובות בסך 22.64 מיליארד דולר לפי הדו"ח הרבעוני האחרון. הרכישה משקפת למניות טיים וורנר שווי של 195.71 דולר למניה, בהתבסס על מחיר מניית צ'רטר ב-20 במאי, לפי הצהרת החברות.

זוהי הפעם השנייה בה צ'רטר, שנמצאת בשליטת איל המדיה האמריקאי ג'ון מאלון, מנסה לרכוש את טיים וורנר כייבל. הניסיון הראשון היה בשנה שעברה, ולאחר שנדחה, הגישה קומקאסט המתחרה הצעת רכש משלה לטיים וורנר כייבל. אך בעיות הגבלים עסקיים מנעו מיזוג בין קומקאסט לטיים וורנר. בשבוע שעבר דווח כי גם אלטיס, חברת האחזקות של פטריק דרהי, מבעלי HOT, נמצאת במגעים לרכישת טיים וורנר כייבל.

ביום רביעי שעבר גם הודיעה אלטיס על רכישת השליטה בחברת סאדנלינק, חברת הכבלים השביעית בגודלה בארה"ב, בעסקה בשווי 9.1 מיליארד דולר. הצעות הרכש של דרהי בארה"ב מגיעות לאחר מאמצי ההתרחבות של אלטיס בשנה שעברה באירופה. באפריל רכשה החברה את מפעילת הסלולר הצרפתית SFR ב-17 מיליארד יורו - העסקה הגדולה ביותר שלה עד כה. כמה חודשים לאחר מכן, היא רכשה את חברת הטלקום פורטוגל טלקום ב-7 מיליארד יורו.

טכנאי של טיים וורנר כייבלצילום: בלומברג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker