קרב ענקים בשוק הכבלים בארה"ב: איל המדיה ג'ון מאלון עוקף את פטריק דרהי עם הצעה של 55 מיליארד ד'

מאלון המיליארדר קרוב לרכישת טיים וורנר כייבל תמורת 55 מיליארד דולר, בתגובה למשא ומתן לרכישתה שהחל לנהל דרהי, הבעלים של HOT, לפי דיווחים בארה"ב

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

האם קרב הענקים על רכישת חברת הכבלים האמריקאית טיים וורנר כייבל, שמנהלים מהמיליארדר היהודי צרפתי פטריק דרהי, הבעלים של חברת HOT, ואיל המדיה המיליארדר האמריקאי ג'ון מאלון, מתקרב להכרעה?

צ'רטר קומיוניקיישנס, חברת הכבלים הרביעית בגודלה בארה"ב הנמצאת בשליטת מאלון, קרובה לעסקה לרכישת טיים וורנר כייבל, חברת הכבלים השנייה בגודלה בארה"ב, תמורת 55.1 מיליארד דולר במזומן ובמניות, אמרו אנשים המעורים במגעים לסוכנות הידיעות בלומברג.

צ'רטר תשלם 195 דולר למניה, מהם 100 דולר במזומן השאר במניותיה, אמרו האנשים אשר ביקשו לשמור על עילום שם. מחיר זה משקף פרמיה של 14% על מחיר הסגירה של מניית טיים וורנר כייבל ביום שישי בוול סטריט.

חברת כבלים קטנה יותר שגם אותה מנסה צ'רטר לרכוש, ברייט האוס נטוורקס, תמוזג לתוך החברה החדשה, אמרו המקורות.

זוהי הפעם השנייה בה מנסה מאלון לרכוש את טיים וורנר כייבל, לאחר שהצעת רכש שהגיש בתחילת 2014 נדחתה, ומיד אחר כך הגישה המתחרה קומקסט - חברת הכבלים הגדולה בארה"ב - הצעת רכש לטיים וורנר כייבל. עם זאת, הצעת הרכש של קומקסט נזנחה בחודש שעבר בשל בעיות בתחום ההגבלים העסקיים.

חברת האחזקות של מאלון, ליברטי ברודבנד, שהיא בעלת המניות הגדולה ביותר של צ'רטר ומחזיקה גם במניות טיים וורנר כייבל, תרכוש מניות חדשות של צ'רטר תמורת חמישה מיליארד דולר כדי לסייע במימון רכישת טיים וורנר כייבל, אמרו המקורות לבלומברג.

כמו כן, נקבע בעסקה המתגבשת פיצוי בסך שני מיליארד דולר שתשלם טיים וורנר כייבל במקרה שתעדיף לבסוף הצעת רכש מתחרה - סעיף שככל הנראה שנועד להקשות על דרהי להגיש הצעת רכש עדיפה לטיים וורנר כייבל.

פטריק דרהי צילום: רויטרס

על רקע קדחת המיזוגים והרכישות בשוק הכבלים האמריקאי, מעוניין דרהי להשיג דריסת רגל בשוק. אלטיס, חברת האחזקות של דרהי, אף פתחה במגעים לרכישת טיים וורנר כייבל, דיווחה בלומברג בשבוע שעבר. ביום רביעי שעבר גם הודיעה אלטיס על רכישת השליטה בחברת סאדנלינק, חברת הכבלים השביעית בגודלה בארה"ב, בעסקה בשווי 9.1 מיליארד דולר.

הצעות הרכש של דרהי בארה"ב מגיעות לאחר מאמצי ההתרחבות של אלטיס בשנה שעברה באירופה. באפריל רכשה החברה את מפעילת הסלולר הצרפתית SFR ב-17 מיליארד יורו - העסקה הגדולה ביותר שלה עד כה. כמה חודשים לאחר מכן, היא רכשה את חברת הטלקום פורטוגל טלקום ב-7 מיליארד יורו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker