יוון במסר תקיף: לא נחזיר לקרן המטבע 1.6 מיליארד יורו

"הכסף הזה לא יינתן ואינו נמצא שם כדי להינתן", אמר שר הפנים בראיון טלוויזיוני, על רקע המבוי הסתום בשיחות בין ממשלת יוון לגוש היורו וקרן המטבע

לוגו גרדיאן
גרדיאן

יוון לא תוכל לממש את תשלומי החובות שלה לקרן המטבע הבינלאומי בחודש הבא, אלא אם היא תגיע להסכם עם הנושים הבינלאומיים. כך אמר היום שר הפנים של יוון, ששלח את המסר הברור ביותר מצד אתונה עד כה בנוגע לסיכויים לחדלות פירעון, אם השיחות ייכשלו.

"ארבעת התשלומים לקרן המטבע ביוני מסתכמים ב-1.6 מיליארד יורו. הכסף הזה לא יינתן ואינו נמצא שם כדי להינתן", אמר שר הפנים ניקוס וואוטסיס, לרשת הטלויזיה היוונית מגה TV. כשנשאל לגבי חששותיו במקרה של משבר אשראי אם אתונה תחמיץ תשלום, אמר השר: "אנחנו לא מעונינים בכך, אנחנו לא רוצים בכך, זאת לא האסטרטגיה שלנו. הדברים בשלו לידי הסכם הגיוני".

אחרי ארבעה חודשים של שיחות עם שותפיה בגוש היורו וקרן המטבע, ממשלת סיריזה עדיין מתקשה להגיע להסכם שיוכל לשחרר סכום של 7.2 מיליארד יורו שנותר בסיוע הפיננסי ליוון, במטרה למנוע פשיטת רגל של המדינה.

הממשלה בראשות אלכסיס ציפראס נמצאת תחת לחץ להסכים לעוד קיצוצים ורפורמות כדי לקבל את הכסף, אבל אתונה מתנגדת לצעדים שהיא סבורה שרק יחמירו את המצב הכלכלי במדינה וימנעו התאוששות בכלכלה שסבלה מאחד המיתונים הארוכים בהיסטוריה המודרנית.

ראש ממשלת יוון, אלכסיס ציפראסצילום: רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker