אלטיס של פטריק דרהי במגעים עם בנקים למימון רכישת טיים וורנר כייבל

דרהי נפגש ביום רביעי עם מנכ"ל טיים וורנר כייבל; על הרכישה מתמודדת מולו חברה אמריקאית

לוגו רויטרס
רויטרס
לוגו רויטרס
רויטרס

אלטיס, חברת הטלקום של המיליארדר היהודי-צרפתי פטריק דרהי, הבעלים של HOT, מנהלת מגעים עם בנקים לגבי מימון לקראת הצעת רכש שלה לטיים וורנר כייבל, ספקית הכבלים השניה בגודלה בארה"ב, כך אמרו לרויטרס מקורבים לעניין.

המגעים האלה הם צעד חשוב לקראת הגשת הצעה לטיים וורנר כייבל, שעל רכישתה מתמודדת גם חברת צ'רטר קומיוניקיישנס האמריקאית. השתיים מתמודדות על רכישת טיים וורנר כייבל לאחר שרכישתה ב-45.2 מיליארד דולר על ידי מתחרתה קומקאסט בוטלה בחודש שעבר בשל התנגדות רשויות ההגבלים העסקיים בארה"ב.

אלטיס במגעים עם בנקים, בהם ג'יי פי מורגן צ'ייס, נומורה, BNP פאריבה, סוסייטה ז'נרל, ברקליס ורויאל בנק אוף קנדה, לגבי חבילת מימון שתתמוך בהצעה, אמרו המקורות. לדבריהם, היקף החבילה עדיין לא נקבע, אך עדיין לא בטוח שההצעה תתממש. המימון עשוי להיות מורכב מאג"ח נקובות בדולר בנוסף להלוואות, אמר אחד המקורות.

פטריק דרהיצילום: רויטרס

טיים וורנר כייבל, ששווי השוק שלה קרוב ל-48 מיליארד דולר, אישרה אתמול לבלומברג כי היא אכן במגעים למכירתה לאלטיס או לצ'רטר קומיוניקיישנס. דרהי נפגש ביום רביעי עם מנכ"ל טיים וורנר רוברט מרקוס כחלק מהמשא ומתן בין שתי החברות, אמרו המקורות לרויטרס. אלטיס וטיים וורנר כייבל סירבו להגיב. נציגי הבנקים לא מסרו תגובה.

אלטיס הודיעה השבוע על כך שהיא רוכשת את חברת הכבלים האזורית סאדנלינק קומיוניקיישנס ב-9.1 מיליארד דולר. היתה זו הרכישה הראשונה שלה בארה"ב. אחרי שהוציאה 36 מיליארד יורו (40 מיליארד דולר) על רכישות ב-18 החודשים האחרונים, אלטיס תצטרך להקדיש יותר תשומת לב למצבה הפיננסי, לפי אנליסטים בתחום האשראי. סוכנות דירוג האשראי מודי'ס הציבה את אלטיס השבוע תחת מעקב לקראת הורדת דירוג אפשרית, בעקבות עסקת סאדנלינק. "הם יצטרכו כנראה להנפיק מניות אם ירצו לבצע עסקה גדולה ב-12 החודשים הבאים", אמרה אוסנת ג'גר, אנליסטית אשראי במודי'ס. 

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ