יצרני השעונים השווייצים משיבים מלחמה לאפל ווטש

בחודש הבא תתחיל למכור יצרנית השעונים מון בלאן שעון רגיל – עם רצועה חכמה – מתוך אמונה שאת השעונים לא צריך לשנות

לוגו בלומברג
בלומברג
לוגו בלומברג
בלומברג

עד סוף העשור, שעונים חכמים כמו זה שמייצרת אפל, עשויים להיות שחוקים ולא ממש לעורר קנאה. זו לפחות דעתו של אלכסנדר שמידט מחברת השעונים השווייצית היוקרתית מון בלאן, שפיתח רצועת שעון אלקטרונית שסופרת צעדים, מאפשרת קריאת מיילים ואפילו מסייעת בצילומי סלפי.

מהירות הפיתוח של גאדג'טים מטילה אתגרים עיצובים בפני תעשייתה השעונים השווייצית בת ה-400 שנה, אומר שמידט, מנהל תחום ייצור השעונים של מון בלאן. שעוני יד יוקרתיים נבנים כך שיחזיקו מעמד, בזמן שמכשירים אלקטרונים נהפכים ללא שמישים בתוך כמה שנים, כפי שהמחיש מותו של שעון המחשבון בשנות ה-80.

"למוצרים שלנו צריכים להיות גלגל חיים ארוך מאוד", אומר שמידט. "מעגל החיים של הטכנולוגיות המודרניות הוא בדיוק הפוך. זה יכול להיות הדבר הכי חם כיום, ובעוד שנה להיות כבר לא מעודכן, ובעוד שנתיים יצחקו עליך אם עדיין תשתמש בזה".

אפל Watchצילום: רויטרס

בחודש הבא תתחיל מון בלאן למכור את רצועת השעון החכמה – ולא שעון חכם -  שתעלה 390 דולר ותורכב על שעונים שעולים 3,700-5,800 דולר. בכך מתכננת החברה להתחרות באפל ווטש שעולה מ-349 דולר לגרסת הבסיס ועד ל-17 אלף דולר לדגם מצפה זהב 18 קאראט.

הרצועה של מון בלאן מעוצבת כדי שהשעון יהיה במרכז היד ומסך אלקטרוני יהיה בחלק התחתון. רצועת העור יכולה להתחבר לסמארטפונים ולאפשר לבצע בו פעולות. הרצועה תדרוש טעינה כל חמישה ימים, ובהשוואה לשעונים חכמים אחרים, המסך קטן יותר והוא מאפשר לבצע פחות פעולות.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ