הכירו את הרב שמוכר לדתיים צעצועי מין כשרים

הרב נתן אלכסנדר מגוש עציון הקים חנות אינטרנט לאביזרי מין הפונה למגזר החרדי; "הגברים החרדים לא תמיד קשובים, אז אני מציע לנשותיהם מוצר שממלא את תפקיד הגבר במקומו"

לוגו בלומברג
בלומברג

כידוע, בעולם החרדי כל מגע בין גבר לאישה שאינם נשואים אסור בתכלית, וכך גם צפייה בתמונות או סרטים שיש בהם ולו הרמיזה המינית הקטנה ביותר, לא כל שכן חומר פורנוגרפי. מין הוא אחד הנושאים הרגישים ביותר בעולם החרדי, מסוג הדברים שבהם דנים בחשאי בני הזוג בינם לבין עצמם או לכל היותר עם רב.  

מנהיגים דתיים בדרך כלל אינם היועצים הטובים ביותר בכל הקשור לאיך להפיח חיים בחיי המין, אך זוגות חרדים שמתקשים לשמר את התשוקה בנישואיהם מוצאים ישועה אצל הרב נתן אלכסנדר. נשים וגברים חרדים שאינם שבעי רצון מחיי המין שלהם עולים לרגל אל אלכסנדר המתגורר בגוש עציון.

לדברי אלכסנדר, בן 34, נשים חרדיות שחזרו בתשובה פונות אליו בתקווה שיעודד את בעליהן לעשות מאמץ נוסף כדי שנשותיהם יוכלו להמשיך ליהנות מיחסי מין כפי שנהנו בטרם חזרתן בתשובה. אלכסנדר תמיד שמח לנסות, אבל הגברים החרדים לא תמיד מקשיבים לו. יתר על כן, היות שאלכסנדר חובש כיפה סרוגה, חלק מהחרדים מטילים ספק בסמכותו. "כמובן, שהייתי יכול למצוא להם רבנים אחרים, אבל הנשים הללו מגיעות ממשפחות חרדיות רציניות, שלא יסכימו להקשיב לדתי לאומי", אמר אלכסנדר. "במקום זאת, אני מציע למצוא עבור הנשים הללו את המוצר המתאים שימלא את תפקידו של הגבר במקומו".

למרות אין ספור האיסורים הדתיים על גילויי אינטימיות - ובכלל זה איסור לנשק זה את זה על הגוף או קיום יחסי מין אחרי חצות - מרבית צעצועי המין הם כשרים. אולם חוויית הקנייה שלהם היא הבעייתית. חנויות של צעצועי ואביזרי מין בדרך כלל מציגות תמונות ואריזות עם צילומי עירום, וחנויות אינטרנט אף יותר מכך. אלכסנדר זיהה את ההזדמנות, ובשנה שעברה הקים חנות צעצועי מין מקוונת כשרה למהדרין. באתר שלו, Better2gether, לא תמצאו תמונות עירום או שפה גסה. הוא מאשר באופן אישי כל מוצר שנמכר בחנות כדי לוודא שהאריזה והתוכן אינם כוללים אף פרט שעלול לפגוע ברגשות הציבור החרדי.

אלכסנדר נולד בסידני אוסטרליה להורים יהודים חילונים שדיברו בחופשיות על הכל. בתקופת נעוריו התחזקה המודעות היהודית שלו, אולם הוא עדיין המשיך לצאת לבלות במועדוני לילה וגם צפה בפורנוגרפיה. אמו נהגה לומר לו כי אין צורך לחשוש מפני הדחף לאונן. דעתו של הרב שלו היתה שונה. כך או כך, אלכסנדר המשיך להתחזק באמונתו, והפך למחנך ופעיל קהילתי בסידני.

במהלך תקופה בת שלוש שנים בה עבד כמורה ביוהנסבורג בדרום אפריקה, אלכסנדר ואשתו החלו לסבול מקשיים בנישואיהם לאחר הולדת ילדם השלישי. הוא פנה לעצה אל מטפל מיני יהודי מקומי, וולף סולומון. סולומון טיפל עוד לפני כן בזוגות יהודים דתיים, והמליץ לחלקם להשתמש בויברטורים וחומרי סיכה כדי לשפר את חוויותיהם המיניות. "אז התחלתי לחשוב: איפה האנשים הללו אמורים לקנות את הדברים האלה?", סיפר אלכסנדר. "זה בערך הרגע שבו עלה לי הרעיון".

אלכסנדר עזב את דרום אפריקה עם משפחתו בשנת 2013, וחזר לארץ, פה התחיל לעבוד כמנהל תוכניות לימודי יהדות בפרויקט "מסע" של הסוכנות היהודית, שמחלק מלגות לימודים לצעירים יהודים ששוהים בישראל תקופה של סמסטר עד שנה. כל הזמן הזה גלגל בראשו את הרעיון של חנות צעצועי מין כשרה. בתחילת שנה שעברה הוא חלק את הרעיון עם שותפו ללימודי תורה, שהוא גם מומחה בעיצוב אתרים, ויחד הם השיקו את האתר באוגוסט 2014. אשתו של אלכסנדר תומכת במיזם.

שמועות על החנות המקוונת החלו מיד להתפשט במהירות בחוגים דתיים, אולם החנות החדשה הטרידה את מעסיקיו בפרויקט "מסע". מיד לאחר שנודע להם על המיזם החדש שלו, הציבו מנהליו בפניו שתי ברירות: או לנתק כל קשר עם האתר, או להתפטר מתפקידו בפרויקט.

אלכסנדר בחר להתפטר ובשביעי במאי סיים את עבודתו. "אני כל כך נלהב ביחס לזה שפשוט עזבתי את העבודה. אני הולך לקרוע את הטוסיק בעבודה קשה כדי לוודא שהסיכון שלקחתי על עצמי ישתלם", אמר.

אלכסנדר רוצה להפוך את סטארט-אפ המסחר האלקטרוני שלו לחנות שבה נמכרים כל המוצרים והשירותים בתחום זה ליהודים דתיים תחת קורת גג אחת. Better2gether כבר מקבל הזמנות מישראל, ארה"ב, בריטניה, אוסטרליה ודרום אפריקה. מכירות האתר עדיין נמוכות אבל נמצאות בצמיחה. אלכסנדר מקווה בקרוב לגייס סכום צנוע של כ-50 אלף דולרים, כדי לממן את המשך פיתוח האתר וכדי לפצות על אובדן ההכנסה ממשרתו הקודמת. הוא גם מתכנן להרחיב את היקף התוכן החינוכי באתר ואת מספר המטפלים בעלי ניסיון במגזר החרדי שאת שירותיהם ניתן יהיה לקבל באמצעות האתר, כמו גם סמינרים מקוונים בתשלום ואירועים חיים.

בניסיון להגדיל את מעגל הלקוחות, אלכסנדר נוקט בשיטת שיווק המבוססת על יציאה לשטח. הוא קושר קשרים עם רבים חרדים ואורתודוכסים ברחבי ישראל בתקווה שהם יפנו זוגות הסובלים מבעיות בתחום הרומנטי לאתר שלו. לדבריו, האסטרטגיה הזו נושאת פירות, אולם האיסורים וההקפדה על צניעות מונעים מרבנים לקשור את שמם עם המיזם שלו. "אנחנו צריכים לפנות אליהם ברמה שלהם", אמר. "אז אנחנו נפגשים עם הרבנים ועם הרופאים שלהם. ולמרות שכל רב שבעולם ששוחחתי איתו הגיב באופן חיובי על הרעיון, זה לא משהו שאני יכול לפרסם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker