לוגו בלומברג
בלומברג

טיים וורנר כייבל, שהמיזוג שלה עם מתחרתה קומקאסט בוטל בחודש שעבר על רקע סוגיות הגבלים עסקיים, קיבלה הצעת רכש מהמיליארדר היהודי צרפתי פטריק דרהי, הבעלים של חברת HOT, כך אמר לבלומברג גורם המקורב לעניין. היום הודיעה אלטיס כי היא רוכשת את נתח השליטה בסאדנלינק בעסקה בשווי 9.1 מיליארד דולר. 

המגעים עם טיים וורנר כייבל, מפעילת הכבלים השניה בגודלה בארה"ב, עדיין בשלב מוקדם, ויתכן כי לא יניבו בסופו של דבר עסקה, אמר הגורם, שביקש לא להזדהות. נציגי טיים וורנר כייבל ואלטיס סירבו להגיב לדיווח בבלומברג.

דרהי מחפש דריסת רגל בשוק הכבלים האמריקאי, שעובר כעת שורה של מיזוגים. אלטיס, חברת האחזקות של דרהי, הודיעה היום גם על רכישת סאדנלינק קומיוניקיישנס, חברת הכבלים השביעית בגודלה בארה"ב. אלטיס תרכוש נתח של 70% בסאדנלינק מבעליה של החברה, חברת ההשקעה הפרטית BC פרטנרס ו-CPP אינווסטמנט בורד. שתי האחרונות ימשיכו להחזיק בנתח של 30%. 

הצעות הרכש של דרהי בארה"ב מגיעות לאחר מאמצי ההתרחבות של אלטיס בשנה שעברה באירופה. באפריל רכשה החברה את מפעילת הסלולר הצרפתית SFR  ב-17 מיליארד יורו – העסקה הגדולה ביותר שלה עד כה. כמה חודשים לאחר מכן, היא רכשה את חברת הטלקום פורטוגל טלקום ב-7 מיליארד יורו. 

פטריק דרהיצילום: תומר אפלבאום

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker